Tautos pašaukimo klausimas Stasio Šaltauskio ir Antano Maceinos filosofijoje

10 psl. / 2547 žod.

Ištrauka

Antanas Maceina (1908-1987) laikomas vienu žymiausių Lietuvos filosofų palikusių neįkainojamą palikimą lietuvių tautai, jos identiteto formavimuisi bei daugeliui kitų sričių. Antanas Maceina aprėpė ir analizavo daugelį sričių, tokių kaip pedagogika, kultūra, religija, filosofija, dėjo tvirtus tautiškumo pamatus. Pati filosofo kūryba kyla iš būties gelmių, kurioje vienas svarbiausių dalykų be kurio neįsivaizduojama visa A. Maceinos kūryba yra svarbus Dievo ir dieviškumo vaidmuo. Dėl išskirtinės kūrybos ir didelės jos reikšmės mūsų tautai pasirinkau paanalizuoti šį filosofą ir tautos pašaukimo klausimą bei problematiką jo filosofijoje.

Siekiant geriau išsiaiškinti ir suprasti tautos pašaukimo problematiką ir pagrindinius jos aspektus, Antano Maceinos požiūrį nusprendžiau palyginti su kitu labai žymių lietuvių filosofu – Stasiu Šalkauskiu. Šioje vietoje ypač tikslinga lyginti šiuos du intelektualus ir filosofus būtent dėl to, jog Antanas Maceina savo filosofijoje vystė ir plėtojo S. Šalkauskio mintis, kuris buvo vienas iš lietuvių filosofinės minties pradininkų, sukūręs ateitininkų ideologiją ir jos programą.

Darbe siekiama aptarti pagrindinius tautos pašaukimo bruožus A. Maceinos ir S. Šalkauskio filosofijoje bei juos palyginti išskiriant pagrindinius skirtumus ir panašumus. Tautos pašaukimo klausimas ir problematika užėmė vieną svarbiausių vietų abiejų filosofų pamastymuose, todėl ši sritis tampa prioritetinė siekiant suprasti kokia svarbi tauta ir jos vaidmuo buvo abiems filosofams.


Turinys

  • 1. Įvadas3
  • 2. Tautos pašaukimo idėja Antano Maceinos filosofijoje4
  • 3. A. Maceinos ir S. Šalkauskio samprotavimų palyginimas6
  • 4. Išvados9
  • 5. Literatūros ir Šaltinių sąrašas10

Reziumė

Autorius
brigita
Tipas
Referatas
Dalykas
Filosofija
Kaina
€2.41
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Kov 31, 2015
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
10 psl.

Susiję darbai

Filosofijos įvado egzamino klausimai

Filosofija Konspektas lauryytia
1. Kas ir kada suformulavo pirmąjį filosofijos apibrėžimą? Filosofija yra sudurtinis graikų kalbos žodis iš phileo – myliu ir sophia – išmintis. Markas...