Mano mitybos įpročių apžvalga

9 psl. / 1547 žod.

Ištrauka

Sveika mityba – sveikas žmogaus kūnas. Tai maitinimosi procesas, kuomet organizmas su maistu gauna visas jam reikalingas medžiagas. Nuo to ir priklauso mūsų išvaizda, savijauta, gyvenimo kokybė ir, žinoma, sveikata.

Sveikos mitybos nereiktų maišyti su dietomis bei lieknėjimu. Atvirkščiai, žmogui reikalingi ir augaliniai, ir riebaliniai maisto produktai, kad visi jo organizmo poreikiai būtų patenkinti. Maisto dėka, mes gauname begalės naudingų vitaminų, mikroelementų (chromas, varis, jodas, geležis, cinkas, selenas) bei riebiųjų rūgščių. Su maistu patenkantys vitaminai ir mineralai lemia plaukų, nagų ir odos būklę, tad maistas svarbus ne tik sveikatai, bet ir grožiui. Tik reikėtų nepamiršti nuosaikumo – žmogaus organizme vienos medžiagos negali būti per daug, nes net ir reikalingiausios medžiagos perteklius gali turėti neigiamos įtakos ar net gi gali būti kenksmingas sveikatai.

Žmogaus sveikata priklauso nuo sveikos mitybos, o sveika mityba prasideda nuo mitybos balansavimo. Svarbu yra tinkamai pasirinkti maisto produktus ir išlaikyti normalų kūno svorį. Patartina pasirinkti tokį maistą, kuriame yra mažai riebalų (ypač sočiųjų) bei cholesterolio (pvz.: kiaulienos taukai). Riebalai skatina nutukimą, kadangi viename grame riebalų yra devynios kalorijos. Be to, renkantis maistą, svarbu nepamiršti skysčių, ypač vandens. Kadangi kasdien, iš mūsų kūno pašalinama apie 2,5 litro vandens, tad būtina atstatyti šį trūkumą. Vanduo – puikus virškinimo proceso pagalbininkas, pašalinantis iš organizmo nereikalingas medžiagas. Taip pat reikėtų riboti druskos kiekį – pakanka 2 g natrio per dieną (tiek gauname su šaukšteliu druskos) bei vengti alkoholio. Suderintas maistas greičiau virškinamas, todėl lengviau yra atsikratyti kai kurių virškinimo sutrikimų (sunkumo skrandyje, pilvo pūtimo).


Reziumė

Autorius
viktorijasy
Tipas
Referatas
Dalykas
Medicina
Kaina
€2.15
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Bal 25, 2015
Publikuotas
2015 m.
Apimtis
9 psl.

Susiję darbai

Mityba ir epigenetika

Medicina Prezentacija 2014 m. simplegreen
Prezentacijoje išsamiai nagrinėjama motinos mitybos ryšys su vaisiaus epigenetika. Darbas įvertintas 10 balų.

Savaitės mityba

Medicina Referatas sheshelia
Mityba – organizmo veiklos sritis, apimanti apsirūpinimą maisto medžiagomis, pradedant maisto paieška ar medžiokle, jo kramtymą ir rijimą, virškinimą ir įsisavinimą. Žmogaus atveju...