Spektaklio Viljamas Šekspyras „Hamletas“ (režisierius Oskaras Koršunovas) recenzija

8 psl. / 2462 žod.

Ištrauka

Viljamo Šekspyro „Hamletas“ – tai bene garsiausias visų laikų draminis kūrinys. Parašytas XVII a. pradžioje jis ir dabar nepraranda aktualumo, kadangi kūrinyje yra nagrinėjamos žmogaus egzistencijos, būties temos, kūrinys yra persmelktas filosofija ir verčia susimąstyti. Dėl savo aktualumo, kiekviena karta turi savo „Hamletą“. Režisieriai jau nuo „Hamleto“ pasirodymo bando savaip inscenizuoti šį kūrinį, paliesti temas, kurios kitam režisieriui pasirodė ne tokios svarbios, nustumtos į antrą planą. Per laiką prisikaupė nemažai „Hamleto“ variacijų: vienose išlaikytas vientisumas ir laikmečio, kuriame kūrinys parašytas, dvasia, kitose – kūrinys perteikiamas moderniai, pritaikytas dabartinei visuomenei ir atspindi temas, kurios svarbios šiuolaikiniam žmogui. Kiekvieno režisieriaus „Hamletas“ kitoks ir parodantis kažką naujo, įdomaus. Rašyti apie būtent Oskaro Koršunovo režisuotą „Hamletą“ mane pastūmėjo tai, kad jo „Hamletas“ – kitoks, nei daugumos. Jis modernus, minimalistinis, bet tuo pačiu ir prabangus, dramatiškas, įtemptas ir kartu šiek tiek siaubingas. Oskaro Koršunovo „Hamleto“ variacija yra unikali ir prikaustanti dėmesį, žiūrint spektaklį visą laiką jaučiama ryški draminė įtampa. Šia recenzija ir noriu parodyti, kad Oskaro Koršunovo „Hamletas“ yra išskirtinis, priverčiantis susimąstyti ir paklausti savęs „Kas aš esu?“ kas rytą žvelgiant į veidrodį. Kritikų nuomonė šio spektaklio atžvilgiu yra įvairi: vieni spektaklį peikia, kiti spektaklį giria už drąsą ir gebėjimą pažvelgti kitaip į klasikos kūrinį. Neveltui Oskaro Koršunovo teatro tikslas yra „klasiką statyti kaip šiuolaikinę dramaturgiją, o šiuolaikinius kūrinius – kaip klasiką“. Jo kūryba abejingų nepalieka. Rašydama recenziją naudosiuosi kritikų nuomone, paskelbta tokiuose leidiniuose kaip žurnalas „Literatūra ir menas“, taip pat knygomis, kurios kalba apie Oskarą Koršunovą, jo kūrybą: Dovilės Zelčiūtės knyga „Po repeticijos. Pokalbiai apie teatrą“, bei „The Theatre of Oskaras Koršunovas“, kurioje yra aprašyta ankstyvoji režisieriaus kūryba, jos ištakos, patys pirmieji teatriniai bandymai, taip pat knygomis, kuriose yra kalbama apie Viljamą Šekspyrą ir jo „Hamletą“: tai Phyllis Hartnoll „Teatras. Trumpa istorija“ ir Vilijos Dailidienės „Šekspyro Hamletas“.


Turinys

  • 1. Kur kada koks režisierius ir kokia trupė sukūrė Jūsų pasirinktą spektaklį?Apibūdinkite ankstesnę režisieriaus kūrybą ir atskleiskite spektaklio gimimo kūrybines aplinkybes.
  • 2.Koks dramaturgas, kada parašė pjesę, pagal kurią sukurtas spektaklis? Apibūdinkite dramą.
  • 3.Koks spektaklio režisūrinis sumanymas?
  • 4.Kaip buvo interpretuotas dramos tekstas spektaklyje?
  • 5.Kokie charakteriai buvo sukurti spektaklyje?
  • 6.Apibūdinkite esmines spektaklio simbolines ar metaforines mizanscenas
  • 7.Kuo spektaklio scenografija papildė režisūrinį spektaklio sprendimą?
  • 8.Kaip spektaklio muzika papildė spektaklio režisūrinį sprendimą?
  • 9. Kuo ir kaip spektaklio plastinis (judesinis) sprendimas papildė spektaklio režisūrinį sprendimą?
  • Išvados

Reziumė

Autorius
vaniliuke
Tipas
Referatas
Dalykas
Teatras
Kaina
€2.41
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Lie 16, 2015
Publikuotas
2014 m.
Apimtis
8 psl.

Susiję darbai

,,Hamletas‘‘ spektaklio recenzija

Teatras Referatas 2018 m. karolina551756
Įvadas   Šį spektaklį pasirinkau, nes jis aktualus šiomis dienomis. "Hamleto" veikėjų elgesys atitinka šiuolaikinių žmonių elgesį. Žmonių turinčių tokius charakterius kaip "Hamleto"...