Šiluminių laukų modeliavimas elektronikoje

15 psl. / 1389 žod.

Ištrauka

Nepertraukiamas elektroninių įtaisų matmenų mažinimas, bei darbinio dažnio didinimas ženkliai padidina jų sklaidomos galios tankį bei paties įtaiso temperatūrą. Dėl padidėjusios įrenginio temperatūros gali pakisti jo veikimo charakteristikos, bei sutrumpėti tarnavimo laikas. Šiuo metu su temperatūra susijusios problemos sudaro gana didelę dalį kylančių problemų tiek elektroninio įrenginio projektavimo stadijoje, tiek jį eksploatuojant (1. Pav.)

Norint gerai suprojektuoti kompaktišką bei ergonomišką elektroninį įrenginį reikia įvertinti ir šiluminius procesus, vykstančius jame. Todėl šiluminių procesų modeliavimas yra neatsiejama dalis elektroninės aparatūros konstravimo procese ir taupantis laiką bei projektavimui reikalingus kaštus, lyginant su kitais metodais, pavyzdžiui bandymų ir klaidų metodu.

Šiame darbe bus pamėginta išnagrinėti bei sumodeliuoti šiluminius procesus, vykstančius uždaros konstrukcijos elektronikos įtaisuose. Čia projektavimo užduotis tampa dar sudėtingesnė, nes šiluma iš uždaro tūrio daugiausiai šalinama tik natūralios konvekcijos būdu ir tik nedidelė dalis šilumos yra išspinduliuojama.

Šiluminių laukų modeliavimo uždavinius galima spręsti dvejopai, analitiniu būdu bei specialiomis kompiuterinio modeliavimo priemonėmis.

Kaip tyrinėjimų objektas pasirinktas nešiojamojo kompiuterio impulsinis maitinimo šaltinis.


Turinys

  • Įvadas3
  • Uždarų konstrukcijų sklaidomos galios tankio apribojimai4
  • Modeliavimas7
  • Išvados13
  • Literatūros sąrašas14

Reziumė

Autorius
sonata1987
Tipas
Referatas
Dalykas
Elektronika
Kaina
€2.15
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Lie 16, 2015
Publikuotas
2011 m.
Apimtis
15 psl.

Susiję darbai

Elektrinių laukų modeliavimas

Elektronika Kursinis darbas 2004 m. audriusm
Tobulėjant šiuolaikinei kompiuteriniai technikai vis daugiau ir greitesnių skaičiavimų gali atlikti kompiuteris. Nebereikia metų metus skaičiuoti, o dar įsiterpia ir žmogiškasis faktorius, nes...

Elektronikos namų darbai

Elektronika Laboratorinis darbas 2015 m. kamile191
Elektronikos namų darbai, apskaičiuota nuosekliosios kintamosios grandinės, kintamosios srovės grandinės grandinės elementų varžos, įtampos, srovių ir įtampos momentinės išraiškos, pateikta vektorinė diagrama, nubraižytos...