Finansinių institucijų priežiūra

12 psl. / 2564 žod.

Ištrauka

Finansinis sektorius pasižymi nestabilumu ir didelėmis permainomis. Pastaruoju metu pastebimi itin ryškūs pasikeitimai šiame sektoriuje bei sparti jo plėtra. Galime išskirti padidėjusius tarpvalstybiius kapitalo srautus, užsienio investicijas, rinkose atsiradusius naujus ir sudėtingus finansinius instrumentus. Tokiem pasikeitimams didelę įtaką turėjo tarptautinės prekybos liberalizavimas, dereguliacija, globalizacijos procesų pasėkmės, naujų technologijų plėtra ir panašūs veiksniai.

Anot Vytauto ir Daliaus. Raškinių, finansų įstaigų priežiūros veiksmingumas yra vienas iš svarbiausių veiksnių siekiant užtikrinti sėkmingą finansų sistemos funkcionavimą ilgu laikotarpiu. Nuo priežiūros veiksmingumo priklauso finansų sistemos stabilumas ir finansų įstaigų veiklos efektyvumas, skatinantis šalies finansų rinkų plėtrą ir pritraukiantis į šalį kapitalo bei užsienio investicijų srautus.

Ilgą laiką pasaulinėje praktikoje vyravo specializuotos finansų priežiūros tarnybos - centriniai bankai dažniausiai būdavo atsakingi už kredito institucijų veiklos priežiūrą ir kontrolę, o tuo tarpu draudimo įmonių, vertybinių popierių rinkos dalyvių priežiūrą buvo atsakingos skirtingos institucijos.

Tiek bankininkystės, tiek bendrai su finansiniu sektoriumi susijusioje istorijoje gausu nenumatytų įvykių, finansinių griūčių, bankrotų. Tokie įvykiai, ypač netikėti, kai jiems nebūna pasiruošta iš anksto, gali atnešti tikrai didelių nuostolių tike atskiriems ūkio subjektams, tiek bendrai valstybės ekonominei sistemai bei atnešti didelės finansinės žalos. Todėl akivaizdu, kad finansų sistemos ir jos institucijų priežiūrai turi būti skiriamas didelis dėmesys ir aktyviai kontroliuojama jų veikla.


Turinys

  • Įvadas3
  • 1. Finansų sistema4
  • 2. Finansų įstaigų priežiūra5
  • 2.1 Finansų įstaigų priežiūra iki 2012m.7
  • 2.2 Finansų įstaigų priežiūra po 2012m. pertvarkymų8
  • 3. Finansų įstaigų priežiūra kitose valstybėse9
  • Išvados11
  • Literatūra12

Reziumė

Autorius
syyypt
Tipas
Referatas
Dalykas
Finansai
Kaina
€2.41
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Lie 30, 2015
Publikuotas
2014 m.
Apimtis
12 psl.

Susiję darbai

Finansų institucijų priežiūra

Finansai Referatas 2012 m. miilda
Finansinis sektorius pasižymi nestabilumu ir didelėmis permainomis. Pastaruoju metu pastebimi itin ryškūs pasikeitimai šiame sektoriuje bei sparti jo plėtra. Galime išskirti padidėjusius tarpvalstybiius...

Finansinių sprendimų pagrindai pavyzdys

Finansai Laboratorinis darbas 2014 m. rasa13
(Skolos dydis = obligacijų portfelio dydžiui = 91 050 Lt; palūkanų normos dydis – vardo raidžių skaičius, n = 9 metai, įmokų mokėjimų...