Sporto prekių parduotuvės "Euro atletas" duomenų bazė

18 psl. / 1886 žod.

Ištrauka

Įvadas

Duomenų bazės (DB) - tai kartu saugomų ir susijusių duomenų, skirtų apdoroti kompiuteriu, visuma. Duomenys atitinka realaus pasaulio tam tikros - skirtos automatizuoti - dalies (taikymo srities) modelį. Duomenų pavyzdžiai: bibliotekos kartoteka, telefonų abonentų knyga, pirkėjų užsakymų registracijos žurnalas ir kt. Duomenys saugomi ir apdorojami ne bet kaip, o laikantis tam tikrų susitarimų, taisyklių. Kitaip tariant, duomenys tam tikru būdu sutvarkyti (priešingu atveju nebūtų DB). Reiktų skirti vadinamąjį fizinį ir loginį duomenų organizavimą. Pirmasis nurodo duomenų fizinio išdėstymo būdus kompiuterio atmintyje, o antrasis - duomenų struktūros vaizdavimą - modelį, reikalingą vartotojams (Balčytienė A., 1996).

Šiuolaikiniame technologijomis paremtame pasaulyje būtų sudėtinga surasti įstaigą, kuri vystydama veiklą nesinaudotų kompiuterizuota informacijos sistema. Neretai jos pagalba atliekamos tik elementarios apskaitos funkcijos, pavyzdžiui.: apskaičiuojami darbuotojų atlyginimai, registruojami parduotos ar nupirktos prekės. Atliekant šiuos darbus be informacinių sistemų pagalbos tektų sugaišti kur kas daugiau laiko nei pasitelkiant į pagalba jas, taigi, galime suprasti, jog kompiuterizuotos informacinės sistemos yra nepamainoma pagalbinė priemonė kasdieniame įstaigų darbe.

Iš duomenų bazės duomenys gali būti greitai išrinkti pagal įvairius paieškos kriterijus ir pateikti vartotojui atskaitų forma į vaizduoklio ekraną, atspausdinti arba perduoti ryšio kanalais į kitų informacinių sistemų duomenų bazes.

Dažniausiai vartotojui pasiūlomi ne tik duomenų bazėje betarpiškai saugomi duomenys, bet ir sudėtingesnės ataskaitos. Jos suformuojamos kompleksiškai atrenkant, grupuojant, rūšiuojant įvairius žmonių veiklą aprašančius duomenis ir pateikiamos patrauklia tekstine ar grafine forma.

Taigi, jei tenka apdoroti, kaupti ir ilgą laiką saugoti didelius duomenų kiekius, juos panaudoti ne vieną kartą ar iš kelių darbo vietų, be duomenų bazės sunku išsiversti.

Šio darbo pagrindinė idėja yra pasinaudojant Microsoft Office Access programa sukurti sporto prekių parduotuvės duomenų bazę, kuri suteiktų galimybę visiems vartotojams patogiai ir taupant laiką pamatyti prekių asortimentą bei svarbiausią informaciją apie parduotuvės darbuotojus.

Darbo objektas: sporto prekių parduotuvės „Euro Atletas“ duomenų bazė

Darbo tikslas: Microsoft Office Access pagalba sukurti sporto prekių parduotuvės duomenų bazę.

Darbo uždaviniai:

 • ü Aprašyti ir pavaizduoti sporto prekių parduotuvės „Euro Atletas“ duomenų bazę;
 • ü Supažindinti darbuotojus ir vartotojus su duomenų bazės valdymu.

Turinys

 • Turinys
 • Įvadas3
 • 1 Sporto prekių parduotuvės „Euro Atletas“ duomenų bazė4
 • 1.1 Reliaciniai ryšiai tarp lentelių4
 • 1.2 Formos ir jų struktūra6
 • 1.3 Užklausos ir ataskaitos13
 • 2 Sporto prekių parduotuvės „Euro Atletas“ duomenų bazės valdymas16
 • Išvados17
 • Literatūra18

Reziumė

Autorius
laurauske
Tipas
Referatas
Dalykas
Informatika
Kaina
€2.28
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Rgp 24, 2015
Publikuotas
2011 m.
Apimtis
18 psl.

Susiję darbai

Logistikos centro „Technika“ duomenų bazė

Informatika Kursinis darbas 2009 m. kosmonaute69
Šis kursinis darbas rengtas Informacinių sistemų ir socialinės duomenų analizės moduliui. Ką sudomins praktinė dalis (pati DB) taip pat yra įkelta prie mano...

Duomenų bazės

Informatika Referatas smilinggirl88
Duomenų bazė (DB) nėra naujas reiškinys informatikoje. Terminas „duomenų bazė“ atsirado XX amžiaus šeštojo dešimtmečio pabaigoje. Duomenų bazių pavadinimas plačiau pradėtas vartoti tik...

Įmonės “X” duomenų bazė

Informatika Referatas 2013 m. ausanci
Teorija apie duomenų bazių struktūrą, jos valdymo sistemą, duomenų bazių praktinį pritaikymą įvairiausiose veiklos sferose yra ganėtinai jauna žinių sritis – ji gyvuoja...

Duomenų bazės kūrimas. Darbo aprašymas

Informatika Laboratorinis darbas 2014 m. kamile191
Darbe aprašoma, kaip buvo sukurta duomenų bazė. Trumpai aprašomos, kokios komandos buvo naudojamos, pateikiami paveikslėliai design view režime.

Mokyklos bibliotekos informacinė sistema ir duomenų bazė

Informatika Kursinis darbas 2019 m. inesa10
Mokyklos bibliotekos informacinės sistemos ir duomenų bazės projektas. Kompiuterizuojamos funkcijos, jų aprašymas, panaudojimo atvejų diagramos, specifikacijos, sekų diagrama. Koncepcinis objektų modelis: kuriamos duomenų...