Draudimo rinkos Lietuvoje analizė

18 psl. / 3720 žod.

Ištrauka

Žmogus visuomet siekia būti saugus, apsaugoti artimuosius, savo turtą, todėl galimų rizikų sumažinimui, saugumo jausmo padidinimui naudojami įvairūs draudimo elementai ir formos.

Ekonominiu požiūriu draudimas atlieka kapitalo, pajamų ir kredito išsaugojimo funkcijas, yra svarbus kapitalo rinkos investuotojas, darbo rinkos vartotojas, apsaugo nuo galimų nuostolių arba juos sumažina. Socialiniu požiūriu draudimas vertinamas kaip žmonių gerovės palaikymo ir turtinių skirtumų mažinimo priemonė. Todėl draudimo verslas pasaulyje yra viena iš perspektyviausių verslo rūšių.

Draudikai yra stambiausi instituciniai investuotojai tiek nacionalinės ekonomikos ribose, tiek ir tarptautiniu mastu. Būdamas svarbiausiu valstybinės draudimo ir aprūpinimo sistemos papildymu, o iš dalies ir pakaitalu, draudimas užtikrina būtiną gyventojų socialinės apsaugos lygį.

Draudimo naudą nelaimėje pažinsi, ko gero, taip pasakytų kiekvienas apsidraudęs ir kažkada su nemenka bėda susidūręs žmogus. Draudimo įstaigos rengia veiklos apžvalgas, kurios rengiamos keturis kartus per metus. Jose pateikiami atitinkamo laikotarpio pagrindiniai Lietuvos draudimo rinkos rodikliai, įvertinami pokyčiai ir galima jų įtaka tolimesniam rinkos vystymuisi. Įvertinant šalies ekonominės aplinkos pokyčius apžvelgiama gyvybės ir ne gyvybės draudimo šakų raida, atskirų draudimo grupių bei rūšių vystymosi tendencijos.Apžvalgos rezultatai leidžia atskleisti draudimo įmonės naudingumą, pelningumą ir kitus svarbius rodiklius, kurie svarbūs visuomenei.

Darbo tikslas – išanalizuoti Lietuvos draudimo rinką ir įvertinti jos 2013 – 2014 m. rodiklius.

Darbo uždaviniai:

 1. Išanalizuoti draudimo rinką teoriniu aspektu.
 2. Atlikti Lietuvos 201 - 2014 m. draudimo rinkos analizę;

Turinys

 • ĮVADAS3
 • 1.DRAUDIMAS4
 • 1.1 DRAUDIMO SAMPRATA4
 • 1.2. Draudimo rinka bei LIETUVOS DRAUDIMO RINKOS RODIKLIAI9
 • 2.LIETUVOS DRAUDIMO RINKOS ANALIZĖ 2013-2014 M.12
 • 2.1 2013 METŲ DRAUDIMO RINKOS LIETUVOJE ANALIZĖ12
 • 2.2 2014 METŲ DRAUDIMO RINKOS LIETUVOJE ANALIZĖ14
 • IŠVADOS17
 • LITERATŪRA18

Reziumė

Autorius
mukas
Tipas
Referatas
Dalykas
Draudimas
Kaina
€2.47
Lygis
Universitetas
Publikuotas
Rgp 26, 2015
Apimtis
18 psl.
Įvertinimas

Susiję darbai

Ne gyvybės draudimo rinka Lietuvoje

Draudimas Kursinis darbas 2010 m. linagirlev
Kursinis darbas - apie tai, kaip makroekonominiai rodikliai įtakoja ne gyvybės draudimo rinką Lietuvoje. Kaip pavyzdys analizei pasirinkta ne gyvybės draudimo bendrovė -...

Lietuvos draudimo veiklos analizė

Draudimas Referatas 2011 m. giedra
Visais žmogaus gyvenimo ir veiklos periodais labai didelę reikšmę turi baimės jausmas, siekimas būti saugiu pačiam, apsaugoti savo artimuosius, savo turtą. Jau nuo...

Lietuvos draudimo rinkos analizė

Draudimas Diplominis darbas 2009 m. amanda
Ekonominiai pokyčiai skatina naujų komercinės veiklos sričių iškilimą ir plėtrą. Viena iš tokių komercinės veiklos sričių – draudimas. Draudimas – veikla naudojama nuostolių...

Draudimo rinkos analizė

Draudimas Referatas 2017 m. neilita
Darbe analizuojama visa draudimo rinkos analizė. Aprašoma sutarčių pasirašymo būdai, kiek jų pasirašoma, bei ištirta kiek įmokų gauta pardavus draudimo produktus.