Būsto paskolų analizė komerciniuose bankuose pristatymas

30 psl. / 4016 žod.

Ištrauka

—Standartizuotos būsto paskolos pradėtos teikti nuo 1999 m. —Anksčiau būsto paskolos būstui įsigyti buvo trijų tipų; —Nustatyto dydžio sutartinė paskola; —Vyriausybės būsto paskolos draudimu apdrausta paskola; —Paskola skirta veteranams. —Dabar yra ir daugiau būsto paskolų tipų. Tai specialieji ir hibridiniai būsto paskolų tipai; Būsto paskolą gali gauti visi Lietuvos Respublikos piliečiai sulaukę pilnametystės.

Lyginant bankų reikalavimus kreditams ir jų įkainius padarytos tokios išvados:Būsto kredito suma priklauso nuo kliento ir jo šeimos pajamų, įsigyjamo būsto vertės bei įkeičiamo nekilnojamojo turto.Kredito grąžinimo užtikrinimas, įkeičiant nekilnojamąjį turtą. Neretai įkeičiamas turtas turi būti įvertintas nepriklausomų turto vertintojų („Medicinos banke“ ir „SEB“ banke). Imant kreditą iš „Dnb“ banko galimas tiek išankstinis grąžinimas, tiek paskolos grąžinimo atidėjimas, tiek kredito grąžinimo atostogos. Kreditą grąžinti pirma laiko galima be jokių mokesčių, jei yra pasirinktos kintamos palūkanos. Daugiausia papildomų paslaugų teikia „Medicinos bankas“, o bendri bankų įkainiai gana panašūs. Lyginant finansinių ataskaitų duomenis padarytos tokios išvados:Labiausiai apsidraudusiu nuo netikėtų sukrėtimų rinkoje laikomas „Medicinos bankas“ – jo likvidumo rodiklis – 53,22 %, mažiausiai likvidus „Dnb“ bankas, jo likvidumo rodiklis – 38,99 %. Tačiau visi bankai įvykdo LB reikalaujamą likvidumą. Mažiausiai nuo išorinio finansavimo (paskolų ir indėlių santykiu) priklauso „Medicinos bankas“, beje, tai taip pat rodo geriausią šio banko likvidumą, o mažiausiai likvidus „Dnb“ bankas.Būsto paskolos „SEB“ banko klientams nebėra tokios aktualios kaip buvo 2008 m., paskolų teikimas nuo 2008 m. iki 2013 m. sumažėjo net 10 %, stabiliausiai būsto paskolas teikia „Dnb“ bankas.Labiausiai 2008 m. ekonominis sunkmetis paveikė „Dnb“ banką, labiausiai atsparus ekonominio sunkmečio padariniams „Medicinos bankas“.


Turinys


Reziumė

Autorius
mažulėlis
Tipas
Referatas
Dalykas
Ekonomika
Kaina
€2.80
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Spa 2, 2015
Publikuotas
2015 m.
Apimtis
30 psl.

Susiję darbai

Būsto paskolų analizė komerciniuose bankuose

Ekonomika Diplominis darbas 2015 m. mažulėlis
Kiekvienas nori jaustis saugus ir užtikrintas savo ateitimi. Nuosavas būstas suteikia saugumo ir pastovumo jausmą, kurio kartais taip trūksta šiuolaikinio gyvenimo tempe....