Šiuolaikinės tendencijos ir koučingo metodikos paplitimas

14 psl. / 3172 žod.

Ištrauka

Parašyti išsamų darbą apie koučingą, yra gana sudėtinga, kadangi Lietuvoje tai dar nauja veikla, nėra pakankamai literatūros, išsamių tyrimų ar studijų šia tema. Iki šiol diskutuojama ir dėl termino – ugdomasis vadovavimas ar koučingas? Parašyti darbą šia tema sutėtinga dar ir dėl to, nes koučingas dar neįvardintas kaip mokslas, tačiau apie mokslinį statusą jau diskutuojama, nors tyrimo objektas labai abstraktus – mąstymas, kaip ir filosofijoje.

Šios profesijos atstovai sėkmingai veikia ne tik JAV ir Europos šalyse. Teigiama, kad koučingas visame pasaulyje populiarėja neįtikėtinu greičiu. Įkurta Tarptautinė koučingo Federacija (International Coach Federation - ICF), priimtas Etikos kodekso standartas, Lietuvoje įsteigtas ICF Lietuvos skyrius, taip pat Lietuvoje veikia NECA (North European Coaching Association) – koučingo specialistų, siekiančių maksimaliai kelti savo kompetenciją ir tokiu būdu užtikrinti profesionaliausias paslaugas klientams, susibūrimas. Kadangi Lietuvoje ši veikla nauja, tai nėra pakankamai ir diskusijų šia tema, koučingo naudingumą ir reikšmę dažniausiai apibūdina patys koučeriai.

Didžioji dalis koučingo specialistų savo profesinę veiklą kreipia į paslaugas verslo atstovams. Tai natūralu, nes būtent į verslą koučingo „taktikos“ atėjo iš sporto pasaulio. Neretai koučingas tapatinamas su psichologiniu konsultavimu. Įtakos tokiam sutapatinimui gali turėti tai, jog psichologines paslaugas teikiančios organizacijos ir jose dirbantys psichologai, šalia psichologinių konsultacijų bei psichoterapijos paslaugų siūlo ir koučingo paslaugas.

Šio darbo tikslas – apžvelgti koučingo esmę ir metodikos paplitimą.


Turinys

  • ĮVADAS …………………………………………………………………….3
  • 1.KAS YRA KOUČINGAS…………………………………………………4
  • 2.KAS YRA KOUČERIS…………………………………………………6
  • 3. VERSLO KOUČINGAS………………………………………………….7
  • 4.GYVENIMO( ASMENINIS) KOUČINGAS……………………………8
  • 5.KOUČINGO NAUDA…………………………………………………….9
  • 6.ŠIUOLAIKINĖ VISUMENĖ IR KOUČINGAS11
  • IŠVADOS…………………………………………………………………12
  • NAUDOTI ŠALTINIAI…………………………………………………13

Reziumė

Autorius
dzuke
Tipas
Referatas
Dalykas
Psichologija
Kaina
€2.54
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Lap 6, 2015
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
14 psl.

Susiję darbai

interviu naudojant CPRS metodiką

Psichologija Tyrimas 2011 m. dainius
Tyrimo tikslas – naudojant CPRS metodiką atlikti standartizuotą interviu Tyrimo uždaviniai- 1. Ivertinti tiriamojo emocinę būseną 2. Išsiaiškinti, ar tiriamasis yra patenkintas savo...

Tarpinio įsiminimo metodika

Psichologija Tyrimas dainius
Kultūrinėje-istorinėje mokykloje analizuojant individualios sąmonės formavimosi procesą veikloje, iškyla analizės vienetų metodologinė problema. Psichologinės analizės vienetu Vygotskis (1984) laikė minimalią, toliau nebesmulkinamą ir...