Vokietijos etiketas

8 psl. / 1940 žod.

Ištrauka

Daugeliui žmonių žodis „etiketas“ reiškia baltas pirštines, reveransus ir manieras. Išgirdę žodį etiketas manome, kad tai labai sudėtingos ir sunkiai įsimenamos taisyklės. Kasdien sutinkame daug žmonių: artimų ir tolimų, pažįstamų ir svetimų. Vieni malonūs ir patrauklūs, o kiti – šiurkštūs ir atstumiantys. Su vienais gera bendrauti, jų pasiilgstame, o su kitais net nenorime susitikti. Patrauklus ir malonus žmogus – tai pirmiausia gerai išsiauklėtas, aukštos dvasinės kultūros, mandagus, gražiai besielgiantis žmogus. Oficialiose situacijose, kai norime pasirodyti kuo geriau, tradicinio etiketo išmanymas labai praverčia ir suteikia pasitikėjimo, o geriau pasirodydami jaučiame tam tikrą pasitenkinimą. Šiame permainingame pasaulyje labiau negu bet kada būtina neprarasti takto ir pasitikėjimo savimi. Pravers visos etiketo subtilybės, tarkim, ką vilkėti ir kaip kalbėti, kad patrauktume ir įtikintume pašnekovą. Etiketas parengia žmones bendrauti ir kontroliuoja, kaip jie skaitosi vienas su kitu bendraudami, kiek dėmesingi vienas kitam. Šiame referate aptarsime etiketo sąvoką ir susipažinsime su Vokietijos etiketu.

Darbo problema - kaip gi bendrauti su kitos kultūros žmonėmis, o būtent su vokiečiais, atsižvelgiant į jų gyvenimo būdą ir elgesį?

Darbo tikslas - išskirti pagrindinius Vokietijos etiketo aspektus.

Darbo objektas - Vokietijos etiketas.

Darbo uždaviniai:

  1. Apibrėžti etiketo sampratą, jo funkciją.
  2. Išnagrinėti Vokietijos etiketo ypatumus, pateikti pavyzdžių.

Temos aktualumas. Lietuvai tapus Europos sąjungos nare, atitinkamai pakito ir Lietuvos galimybės bei ryšiai su kitomis valstybėmis-narėmis. Vis sparčiau vyksta globalizacijos procesas, gerėja tarpkultūrinė komunikacija. Viena svarbiausių ir galingiausių Europos šalių yra Vokietija, todėl verta domėtis ne tik jos istorija ir politika, bet ir elgesio normomis, kad geriau suprasti vokiečius ir užmegzti su jais artimesnius ryšius.


Turinys

  • Etiketo apibrėžimas
  • Vokietijos etiketo ypatumai (elgesys prie stalo, bendravimas, kreipiniai)
  • Išvados

Reziumė

Autorius
b.m.t.
Tipas
Referatas
Dalykas
Etiketas
Kaina
€2.51
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Lap 18, 2015
Publikuotas
2015 m.
Apimtis
8 psl.

Atsiliepimai

Patvirtintas užsakymas
issamiai parasyta

Susiję darbai

Stalo etiketas

Etiketas Referatas jusala
Šventės ateina ir praeina, palikdamos gerus prisiminimus, nes bendravimas su kolegomis neformalioje aplinkoje - tai maloni laiko atkarpa, tačiau ir atsakinga etiketo, gerų...

Interneto etiketas

Etiketas Prezentacija 2010 m. coldwater
Šiame pranešime aptariama aktuali tema - interneto etiketas. Pateikiamos inerneto etiketo taisyklės, bendravimo internete tipai, patarimai bendraujant el. paštu bei pokalbių svetainėse. Pranešimas...

Kalbos etiketas ir žmogaus kultūra

Etiketas Prezentacija 2015 m. verteja
Pristatymas buvo įvertintas aukščiausiu balu universitetinėje įstaigoje. Darbas buvo pristatytas lietuvių kalbos normų paskaitos metu.

Kasdieninis etiketas

Etiketas Prezentacija 2021 m. Sauletekis
15 skaidrių su nuotraukomis ir punktais kalbėjimo tema. Skaidrių komentaruose yra pasiruoštas tekstas pasakojimui (išsamus). Stiprioje Lietuvos gimnazijoje įvertinta 10 balų.