Kazokiškių sąvartynas

13 psl. / 3034 žod.

Ištrauka

Kazokiškių sąvartynas yra Vilniaus apskrities regioninis komunalinių atliekų sąvartynas Kazokiškių kaime, Kazokiškių seniūnijoje, Elektrėnų savivaldybėje. Atliekų priėmimo iš gyventojų aikštelė Kazokiškių kaime, Kazokiškių seniūnijoje, Elektrėnų savivaldybeje. Sąvartynas yra Elektrėnų savivaldybės teritorijos šiaurės rytinėje dalyje, už 3,5 km į šiaurę nuo Vievio miesto, 1,7 km į rytus nuo Zelvos ežero ir 1,6 km į pietus nuo Cielgio upelio beveik išeksploatuoto Kazokiškių žvyro ir smėlio karjero vietoje. Sąvartyno geografinės koordinatės pagal LKS-94 koordinačių sistemą: 6074802, 552834. Už 4 km į šiaurės rytus teka Neries upė, o Kernavės miestelis - už 8 km į šiaurę. Sąvartyno savivininkas ir operatorius yra UAB „VAATC“ (Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras).


Bendras sąvartyno sklypo plotas – 30,16 ha, iš jų 27,1 ha užima atliekų kaupo (6 sekcijų) plotas. 2-osios sekcijos, kurioje kaupiamos atliekos plotas yra 6,0 ha. Administracinės – aptarnavimo zonos (pastatai, statiniai, atliekų priėmimo aikštelės, vietinio filtrato ir nuotekų valymo įrenginiai) plotas 1,72 ha. Sąvartyno teritorijoje esančių asfaltuotų aikštelių ir vidaus kelių plotas – 7260 m2.


Sąvartyne per planuojamą 20 metų laikotarpį bus sukaupta beveik 6 milijonai tonų atliekų. Įskaitant kasdieninio uždengimo medžiagą ir uždengiamąjį sluoksnį, sąvartyno tūris sieks apie 7 milijonus m3 arba tonų (projekte priimtas 1 000 kg/m3 atliekų tankis). Pirmoje sąvartyno sekcijoje nuo veiklos pradžios per 4,5 metų planuojama sukaupti apie 3 000 000 m3 atliekų. Atliekų priėmimo aikštelėje kasmet bus surenkama iki 25,9 tonų atliekų ir antrinių žaliavų.


Turinys

  • ĮVADAS
  • PROBLEMOS ANALIZĖ
  • TEISINĖ APŽVALGA
  • PALYGINIMAS SU KITOMIS EUROPOS SĄJUNGOS ŠALIMIS
  • PROBLEMOS SPRENDIMO BŪDAI
  • IŠVADOS
  • LITERATŪRA

Reziumė

Autorius
gameish
Tipas
Referatas
Dalykas
Ekologija
Kaina
€2.54
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Lap 24, 2015
Publikuotas
2014 m.
Apimtis
13 psl.

Susiję darbai

Sąvartyno Tauragės rajone projektavimas

Ekologija Kursinis darbas 2013 m. modestaaa
Atliekos – neatsiejama vartotojiškos visuomenės dalis. Tik 8 % atliekų Lietuvoje yra perdirbama ir net apie 90 % atliekų keliauja į sąvartynus, kai...

Sąvartynai Lietuvoje ir ES

Ekologija Referatas 2017 m. eimadens
Sąvartynas arba atliekų kapinynas – įvairių atliekų kaupimo vieta. Atliekos gali būti kaupiamos tiek žemės paviršiuje, tiek ir po žeme. Iki XX a. vidurio atliekų šalinimas sąvartynuose buvo pagrindinis atliekų...