Paauglių alkoholio vartojimas socialinio darbo aspektu

15 psl. / 3549 žod.

Ištrauka

Alkoholio vartojimas paauglių tarpe, šiais laikais nekelia niekam nuostabos. Pastaruoju metu vis dažniau susiduriama su žalingų įpročių paplitimu paauglių tarpe, ypač alkoholio ir narkotinių medžiagų vartojimu. Tai tarsi tapo norma. Tačiau tai ir toliau išlieka didelė opi problema, kurios priežastis, kas lemia šį reiškinį, bando aiškintis įvairūs autoriai, mokslininkai, medikai ir kiti specialistai. Vis garsiau prabylama apie gręsiantį pavojų – paauglių alkoholizmą. Jie yra labiausiai pažeidžiama vsuomenės dalis, nes dėl savo amžiaus ypatumų – noro patirti naujus pojūčius, pritapti prie bendraamžių, rizikos nesuvokimo, vedami smalsumo, išbando alkoholį ir kitas narkotines medžiagas.Daugelis mano, kad tai lėmė tėvų nepriežiūra, dėl didelio užimto, ar tiesiog, kad tie vaikai yra iš asocialių šeimų. Taipogi manoma, kad ši problema kilo iš per nelyg gero ir laisvo gyvenimo būdo. Šiuo klausimu yra ne mažai nuomonių, kritikos, mitų. Šiems laikams tai ypatingai aktuali problema.
2011 metų gegužės mėnesį buvo atliktas tyrimas „Jaunimo požiūris i narkotikus“. Tyrimą atliko „Eurobarometer“. Tyrime 76 proc. Lietuvos jaunuolių (15-24 m.) teigė, kad bet kuriuo paros metu, gali nevaržomi įsigyti alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių. Rezultatai tikrai nedžiugina.
Problema - Lietuvos sveikatos programoje bei Lietuvos Respublikos Alkoholinių gėrimų kontrolės įstatymo numatyta mažinti alkoholinių gėrimų vartojimą Lietuvoje, tačiau dauguma per pastarąjį dešimtmetį priimtų teisės aktų bei įstatymo pataisų iš esmės tik liberalizavo alkoholinių gėrimų prekybą, reklamą, gerino prieinamumą, suformavo alkoholinių gėrimų vartojimui palankias visuomenės nuostatas. Šie procesai neišvengiamai veikė vaikų bei jaunimo požiūrį į alkoholinių gėrimų vartojimą, keitė alkoholinių gėrimų vartojimo įpročius. Atliktų dviejų tarptautinių moksleivių gyvensenos tyrimų („Alkoholinių gėrimų ir kitų narkotikų tyrimas Europos mokyklose – ESPAD“ ir „Tarptautinis moksleivių sveikatos ir gyvensenos tyrimas – HBSC“) duomenys rodo tik didėjantį šalies moksleivių alkoholinių gėrimų vartojimo mastą (http://medicina.kmu.lt/0702/0702-03l.pdf, 2007).
Pastaruoju metu Lietuvoje vis daugiau mokyklinio amžiaus vaikų vartoja priklausomybę sukeliančias medžiagas, kurios kenkia ne tik sveikatai, bet gali būti ir mirties priežastimi. Anot A. Goštauto jau ketvirtoje klasėje 50 proc. berniukų ir 40 proc. mergaičių yra ragavę kokio nors alkoholio, o tai jau užtikrina alkoholio vartojimą tarp brandaus amžiaus žmonių. Psichologinės žalingų įpročių užuomazgos neretai susiformuoja vaikystėje arba paauglystėje. Itin didelę tikimybę pradėti vartoti alkoholį ar kitas narkotines medžiagas turi paaugliai, nes šiuo amžiaus periodu atsiradęs smalsumas, noras rizikuoti, aplinkinių pamėgdžiojimas bei taisyklių laužymas paskatina išbandyti tai, kas visuomenėje yra draudžiama (http://vddb.laba.lt/fedora/get/LT-eLABa-0001:E.02~2010~D_20100903_083159-76333/DS.005.0.02.ETD, 2010).
Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centras (EMCDDA) jau 2003 m. metinėje ataskaitoje pabrėžė, kad plačiausiai vartojama ir problematiškiausia psichoaktyvioji medžiaga naujausiose Europos Sąjungos šalyse – alkoholis (Bulotaitė, 2009).
ESPAD atliktas tyrimas parodė, kad Lietuva yra šalis, turinti didžiausius alkoholinių gėrimų vartojimo rodiklius. Šalyje alkoholiniai gėrimai tarp jaunimo populiarūs ir yra būtina jų bendravimo priemonė, o ilgainiui jų vartojimas tampa gyvenimo būdu (Daviadavičienė, 2004).
Objektas – Alkoholio vartojimas paauglių tarpe.
Tikslas. Išanalizuoti alkoholio vartojimo priežastis paauglių tarpe (amžius nuo 14 iki 16 metų), ir išsiaiškinti kaip socialinis darbuotojas galėtų padėti paaugliams suprasti alkoholio vartojimą.
Uždaviniai:
1. Išanalizuoti alkoholio vartojimo priežastis paauglių tarpe.
2. Išsiaiškinti kaip socialinis darbuotojas galėtų padėti paaugliams suprasti alkoholio vartojimą.


Turinys

  • ĮVADAS3
  • 1. PAAUGLYSTĖ5
  • 2. ALKOHOLIO VARTOJIMO PRIEŽASTYS PAAUGLIŲ TARPE8
  • 2.1. Veiksniai ir priežastys lemiančios alkoholio vartojimą9
  • 3. KAIP SOCIALINIS DARBUOTOJAS GALĖTŲ PADĖTI PAAUGLIAMS SUPRASTI ALKOHOLIO VARTOJIMĄ12
  • IŠVADOS14
  • NAUDOTA LITERATŪRA15

Reziumė

Autorius
ievasipa
Tipas
Referatas
Dalykas
Psichologija
Kaina
€2.67
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Bir 12, 2012
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
15 psl.

Susiję darbai

Socialinis suvokimas

Psichologija Prezentacija 2007 m. bigis
Darbe supažindinama su žmogaus socialiniu suvokimu. Akcentuojama, kad suvokimas nėra objektyvus, dažnai viskas yra suvokiama iškreiptai. Mokoma to išvengti ir duodami praktiški patarimai.

Bendravimo situacijų darbe valdymas

Psichologija Referatas gretavgreta
Bendravimas - labai svarbi mūsų gyvenimo dalis. Tai dviejų ar daugiau žmonių sąveika. Bendravimas yra išskirtinis žmogaus gebėjimas perteikti tai, ką jis jaučia,...

Darbuotojų motyvavimo metodai

Psichologija Konspektas 2013 m. siekiantipazinti
Darbe pateikiami praktiniai darbuotojų motyvavimo aspektai, organizacijos konsultavimo darbuotojų motyvavimo tema aspektai

Poilsis atliekant protinį darbą

Psichologija Kursinis darbas 2015 m. salvete
Efektyvus protinis darbas – būtina sąlyga sėkmingam informacijos įsisavinimui. Darbo produktyvumą lemia tikslingas protinės veiklos bei poilsio derinimas, taigi būtina suvokti, kokios poilsio...