Referatas - kraujo grupės

12 psl. / 1184 žod.

Ištrauka

Kraujas yra skystas, jungiamasis organizmo audinys, susidedantis iš ląstelinių elementų ir plazmos. Ląsteliniai elementai –raudonieji kraujo kūneliai (eritrocitai), baltieji kraujo kūneliai (leukocitai), kraujo kūneliai, dalyvaujantys kraujo krešėjime (trombocitai).

Kraujas organizmui gyvybiškai svarbus. Jis aprūpina žmogaus audinius ir organus būtinomis maisto medžiagomis. Be kraujo audiniai nepasimaitintų ir mirtų iš bado. Pagrindinės kraujo atliekamos funkcijos:

1) pernešimo – kraujas perneša dujas (deguonį ir anglies dioksidą), maisto medžiagas, medžiagų apykaitos produktus, vitaminus, hormonus, elektrolitus, netgi šilumą;

2) apsauginė – kraujo ląstelės dalyvauja imuniteto reakcijose, saugo organizmą nuo svetimkūnių ir mikrobų; be to, kraujas geba krešėti, todėl apsaugo nuo nukraujavimo traumų metu;

3) kraujas palaiko organizmo pusiausvyrą – nekintantį pH ir jonų pasiskirstymą.

Kraujas skirstomas į tam tikrus kraujo tipus, kuriuos lemiai lemia raudonųjų kraujo kūnelių apvalkaluose esantys baltymai, antigenai. Žmogaus kraujo grupių sistemos yra dvi – ABO sistema ir rezus sistema.


Turinys

  • SANTRAUKA
  • KRAUJO GRUPĖS
  • ISTORIJA
  • PAVELDIMUMAS
  • KRAUJO PERPYLIMAS
  • KRAUJO GRUPIŲ NESUDERINAMUMAS
  • IŠVADOS
  • LITERATŪROS SĄRAŠAS

Reziumė

Autorius
viktecelkyte
Tipas
Referatas
Dalykas
Biologija
Kaina
€1.95
Lygis
Universitetas
Publikuotas
Gru 2, 2015
Apimtis
12 psl.
Įvertinimas

Susiję darbai

Kraujo grupių geografija

Biologija Prezentacija vytaute
Šis darbas buvo atliktas 2011 metų pradžioje gamtos mokslų konferencijai, vykusiai Kaune. Šiame darbe yra pateikta teorinė informacija apie kraujo grupes, jų atradimą,...

Kraujo grupės

Biologija Prezentacija proto bokštas
Trumpa prezentacija apie kraujo grupes. 9 skaidrės.

Kraujotaka ir pernaša augaluose

Biologija Prezentacija iveivi
Homeostazė – tai kintančioje aplinkoje palaikoma pastovi ląstelių ir organizmų vidinė terpė. Organizmų vidinę terpę sudaro limfa, kraujas ir audinių skystis.

Kraujotaka

Biologija Konspektas 2015 m. viktuks
Šis konspektas yra visiškai paprasta forma, norint suprasti svarbiausius dalykus apie kraujotaką. Tai padeda įgyti pačius pagrindus.