Baroko analizė

11 psl. / 2893 žod.

Ištrauka

Barocco (it.) – keistas, įmantrus.
Menui būdingas ypatingas puošnumas, formų sudėtingumas; įmantrus priešybės derinimas, gili būties potekstė. Rašytojai stengiasi nustebinti, suteikdami žodžiams netikėtą prasmę, kurdami mįslingas metaforas.
Žmogų dažnai kamuoja neviltis, nežinia, mirties baimė. Susitaikymą su likimu, savo bejėgiškumo supratimą lydi nuostaba dėl pasaulio paslaptingumo ir begalybės. Simboliai ir natūralumas, sudėtingos metaforos, groteskos, alegorijos, fantastika, emblemiškumas.
Barokas: meno kryptis, XVII a. - XVIII a. I pusėje plitusi Europoje ir Lotynų Amerikoje. Siauresniąją prasme barokas vadinamas šio laikotarpio architektūros ir dailės stilius. Pradėjo formuotis XVI a. pab. Italijoje (keitė vėlyvąjį renesansą ir manierizmą), XVII a. paplito daugumoje Europos šalių. XVIII a. I pusėje kai kurias vėlyvojo baroko tradicijas tęsė rokokas. Baroko atsiradimą paskatino kontrreformacija. Barokas išreiškė absoliutizmo laikotarpio feodalinės visuomenės pasaulėžiūrą ir pasaulėjautą, socialinio gyvenimo ir visuomeninės sąmonės formų prieštaravimus. Jį veikė ir antifeodalinis valstiečių judėjimas, buržuazinės revoliucijos, teikusios barokui demokratiškumo, maištingumo. Baroko raidą ypač skatino monarchai, stambieji feodalai ir kiti kontrreformacijos šalininkai. Baroko kūriniuose asketiškumas derinamas su hedoniškumu, rafinuotumas su grubumu, abstrakti simbolika su natūralistiniu detalių tvarkymu. Baroko kūriniai didingi, prabangūs, dinamiški. Baroko mene darniai susijo architektūra, dailė ir kai kurios kitos meno šakos.
Kiekvienos kultūros lobyne svarbią vietą užima architektūros menas. Į architektūrą įprasta žiūrėti kaip į visų meno šakų sintezę, kur darniai susijungia ir skulptūra, ir monumentalioji tapyba, ir taikomoji dailė (keramika, tekstilė, baldai).
Visai pagrįstai architektūra vadinama “menų motina”, tačiau niekas iš architektų nesugebėjo jos esmės taip aiškiai apibrėžti, kaip tai padarė genialusis rusų rašytojas N. Gogolis, pavadinęs šią meno rūšį “akmeniniu pasaulio metraščiu”. Taip jis nusakė architektūros ilgaamžiškumą bei įvairiapusiškumą, jos svarbą kiekvienos tautos kultūrai pažinti.


Turinys

  • Įvadas1
  • 1. Barokas2
  • 2. Barokas teatre6
  • 3. Barokas Lietuvoje7
  • Išvados9
  • Literatūros sąrašas10

Reziumė

Autorius
donatak
Tipas
Referatas
Dalykas
Istorija
Kaina
€2.79
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Bir 20, 2012
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
11 psl.

Atsiliepimai

Patvirtintas užsakymas
super:)

Susiję darbai

Barokas meno kontekste

Istorija Prezentacija monika.bijeikyte
Barokas- spalvinga epocha, turinti konkrečią istorinę prasmę. Jos svarbiausi bruožai du: kuo aukščiau kelti krikščionybės autoritetą ir ją priartinti prie kiekvieno žmogaus. kuo...

Barbora Radvilaitė

Istorija Rašinys 2014 m. salvete
Kiekviena tauta turi savąsias legendas ir didvyrius, iš kurių kartų kartos semiasi išminties, ryžto, narsos, galybės. Nenuostabu, jog ir lietuvių tauta, nuo amžių...

Baro konfederacija

Istorija Referatas marija176
Baro konfederacija nebuvo vien tik reiškinys, turėjęs atspindėti tam tikro luomo, šiuo atveju – bajorų – norus apginti savo teises ir būti pranašesniems...

Barokinė architektūra

Istorija Prezentacija 2017 m. morkutee
Trumpai apie baroką, jo atsiradimo priežastis, architektūros bruožus, palyginimą su renesansine architektūra. Taip pat keli lietuviškojo ir pasaulinio baroko pavyzdžiai.

Durbės mūšio analizė

Istorija Referatas 2018 m. bravoras
Gynybos karų prieš Kryžiuočių ordino agresiją kontekste, Durbės mūšis, įvykęs 1260 m. liepos 13 d., buvo vienas didžiausių baltų genčių mūšių, vykusių XIII...

Baltų religijos analizė

Istorija Konspektas 2020 m. juratep
Istorijos konspektas apie baltų religiją. Minimi visi svarbiausi faktai, su nuotraukomis, puikiai įvertintas mokykloje. Puikiai tinka ruošiantis istorijos egzaminui ar tiesiog gilinant žinias.