Vandens taršos ir apsaugos būklė

11 psl. / 2230 žod.

Ištrauka

Žmogaus organizme yra 65 - 70% vandens. Organizme esančiame vandenyje vyksta medžiagų apykaita, įvairios cheminės reakcijos, nes vanduo yra daugelio medžiagų tirpiklis. Vandens stokai žmogaus organizmas labai jautrus, dėl to gali sutrikti biologiškai aktyvių medžiagų koncentracija, nervinių bei kitų ląstelių veikla.
Trims ketvirtadaliams žmonijos aprūpinimas vandeniu bei jo kokybė tebėra aktuali problema. Vartojamojo vandens resursų išsaugojimas ir jo kokybės pagerinimas kelia didelį susirūpinimą.
Vandens kokybė daugiausiai priklauso nuo aplinkos higieninės būklės ( pramonės, žemės ūkio, buitinių atliekų patenkančių į aplinką ir t.t. ). Vandens telkinių apsauga, ypač pramonės rajonuose, yra nepaprastai svarbi.
Apie 80% Lietuvos upių smarkiai užterštos biogeninėmis medžiagomis. Kiek mažiau sunkiųjų metalų jonais. Labiausiai užterštos upės - Sidabra ir Kulpė. Lietuvos ežerai yra palyginus švarūs. Gana prasta Kuršių marių būklė. Čia dažnai susidaro deguonies deficitas, dėl ko masiškai žūsta žuvys. Baltijos jūros pakrantė labai teršiama naftos produktais.
Didelę Lietuvos hidrografinio tinklo dalį sudaro reguliuotos upių atkarpos bei melioraciniai kanalai. Nustatyta, kad natūralios upių ir upelių atkarpos sudaro tik 15% bendro vandentėkmių ilgio. Didžiausias paviršinio vandens vartotojas šiuo metu yra Ignalinos atominė elektrinė. Be Kauno HE ir Kruonio HAE, Lietuvoje veikia dar 12 mažų elektrinių.
Šiuo metu išgaunama apie 1 mln. m3/parą gėlo požeminio vandens. Jo gavyba sukoncentruota didžiausių Lietuvos miestų apylinkėse. Mineralinio gydomojo vandens ir sūrymų kurortų poreikiams išgaunama apie 1,5 tūkst. m3/parą. Dabartinė gėlojo vandens gavyba sudaro apie 30% visų jo išteklių. Pastaruoju metu požeminio vandens vartojimas yra sumažėjęs apie 22%.
Nors buitinėms reikmėms Lietuvoje daugiausia vartojamas geros kokybės požeminis vanduo, tačiau kaimo vietovėse vartojamas negilių šulinių vanduo gana dažnai yra užterštas nitratais gerokai virš leistinų normų.
Šiame darbe mes aptarsime vandens taršos ir apsaugos būklę, pakitimus įstojus į ES ir ateities viziją .


Turinys

  • Įvadas1
  • 1. Vandens užterštumo vertinimo kriterijai2
  • 2. ES reikalavimai vandens sektoriui3
  • 3. Ateities vizija4
  • Išvados8
  • Literatūros sąrašas9

Reziumė

Autorius
donatak
Tipas
Referatas
Dalykas
Ekologija
Kaina
€2.28
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Bir 20, 2012
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
11 psl.

Susiję darbai

Vandenynų tarša naftos produktais

Ekologija Prezentacija 2011 m. karolina_
Pristatymas apie vandenynų taršą naftos produktais. Trumpai ir konkrečiai paminėti naftos patekimo į vandenynus šaltiniai, naftos išsiliejimų poveikis aplinkai bei ekonomikai, naftos valymo...

Oro tarša ir apsauga

Ekologija Prezentacija egidija
TikslaiOro sudėtisOro taršaSmogasTeršimo šaltiniaiKaip aš galiu padėti mažinti oro taršą?Naudoti šaltiniai

Vandens tarša ir valymas

Ekologija Prezentacija jonciukaxz
Vanduo yra svarbiausia terpė, kurioje vyksta organizmų medžiagų apykaita, mityba, kvėpavimas, virškinimas ir kitos biocheminės reakcijos. Jo taip pat reikia žmogaus higieninei būklei...