Gruntas

22 psl. / 4518 žod.

Ištrauka

Statai ar remontuoji - žinok, kad 90% kokybės sudaro paviršiaus paruošimas.
Gruntas reikalingas visiems betono paviršiams, jis suriša esama paviršiaus sluoksnį, sumažina jo higroskopiškumą, suvienodina jo kokybe prieš dedant nauja sluoksnį.
“Kiekviena danga yra tokia pat gera kaip ir jos pagrindas”- Šis senas dažytojų posakis šiandien aktualesnis nei anksčiau. Dabartinė statybinių medžiagų, kurioms būdingos įvairios savybės, gausa ir intensyvėjantis aplinkos veiksnių poveikis ypatingą reikšmę teikia gruntavimui. Yra platus gruntavimo priemonių pasirinkimą. Atsižvelgiama į reikalavimus pagrindui ir įvairias medžiagas, kurios šiandien naudojamos. Svarbus klausimas šiandien – pagrindo tvirtumas. Nuo šios jo savybės paprastai priklauso grunto ilgaamžiškumas. Tinko sluoksniai, kurių sumaišymo santykis nėra teisingas (vadinamieji statybos aikštelės tinkai paruošiami vietinį smėlį maišant su moliu, kuriame per daug smulkių smilčių arba kuris sumaišytas su netinkamo rupumo smėliu), ir tinko sluoksniai, kurie, jam tvirtėjant stipriai veikiami vėjo ar per daug intensyvių saulės spindulių, perdžiūvo, nėra reikiamai tvirtas pagrindas dažymui. Veikiant drėgmei jie suminkštėja. Todėl tinko sluoksnį, nesvarbu – senas tai ar naujas tinkas, reikia patikrinti turint galvoje jo sankabumą ir tvirtumą.
Gruntuojami nedažyti tinko paviršiai, seni nedažyti betono paviršiai ir anksčiau dažyti, vandenį sugeriantys paviršiai. Mūrinis paviršius padengiamas šarmams atspariu gruntu. Jei mūras buvo apaugęs baltais druskų kristalais, arba jis labai porėtas ir birus, prieš dažant naudojamas hermetikas arba gruntas. Tinkuoti paviršiai gruntuojami tinkuotiems paviršiams skirtu dėmes blokuojančiu lateksiniu gruntu. Medinis nedažytas paviršius storai nutepamas dėmes blokuojančiu gruntu. Medieną, kurioje yra daug taninų, rekomenduojama gruntuoti alkidiniu arba spiritiniu dėmes blokuojančiu gruntu. Labai svarbu, kad būtu nugruntuoti visi išsikišimai ir kraštai.
Dešimtmečių praktika parodė, kad universalaus grunto nėra, nes pagrindo savybės labai skirtingos. Todėl labai tikslinga parenkant gruntą įvertinti įvairią pagrindo ir būsimos apdailos tarpusavio sąveiką.
Šiame darbe analizuosime gruntą, jo savybes ir tinkamumą vienokiems ar kitokiems paviršiams.
Darbo uždaviniai:
• Aptarti gruntus
• Išanalizuoti gruntų savybes
• Aptarti gruntų naudojimo ir laikymo saugą


Reziumė

Autorius
donatak
Tipas
Referatas
Dalykas
Statyba
Kaina
€2.93
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Bir 21, 2012
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
22 psl.

Susiję darbai