Rusijos ekonomikos problemos ir jų sprendimas

17 psl. / 3254 žod.

Ištrauka

Rusija – tai šalis, kuri kiekvienam lietuviui yra gerai pažįstama pasaulio valstybė, nes buvome SSRS sudėtyje. Vieni turi geresnių, o kiti blogesnių prisiminimų. Šiuo pavojingu Europai laikotarpiu prisimename vis daugiau. Rusija yra pirma pagal plotą iš didžiausių pasaulio valstybių. Rusija ribojasi su Lietuva, Ukraina, Baltarusija, Latvija, Estija, Suomija, Norvegija, Gruzija, Azerbaidžanu, Kazachstanu, Kinija, Mongolija bei Šiaurės Korėja. Rusija yra prezidentinė federacinė respublika, kurios prezidentas užima ir Karinių pajėgų vyriausiojo vado pareigas. Šalies federaciją sudaro net 88 lygiateisiai federacijos subjektai.

Kalbant apie Rusijos ekonomiką, po Sovietų Sąjungos žlugimo šalis patyrė didelių pokyčių. Iš izoliuotos, planinės ekonomikos Rusija tapo globaliai integruota, daugiausiai rinkos ekonomika grįsta valstybe. 2012 metais Rusija pagal nominalųjį bendrąjį vidaus produktą užėmė 11 vietą pasaulyje. 2011 metais aukštos naftos kainos Rusijos ekonomikai padėjo augti ir sumažinti biudžeto deficitą. Nepaisant to Rusijos ekonomika vis dar susiduria su eile problemų, tarp jų reikėtų paminėti ir mažėjančią darbo jėgą, aukštą korupcijos lygį, kapitalo pritraukimo sunkumus mažoms, su energetikos nesusijusiomis, įmonėms, neišvystytą infrastruktūrą, kuriai reikalingos didelios investicijos.

Šalis yra gausi gamtinių išteklių, tokių, kaip mediena, brangieji metalai ir iškastinis kuras. Rusijos naftos ir dujų gavybos pramonė bei energetinių trasų vystymo projektai yra pirminis šalies ekonomikos augimo šaltinis. Rusija savo produkciją pagrinde eksportuoja į ES, JAV, Kiniją, Turkiją ir Ukrainą. Tačiau Rusijos prekybos sektorius yra paltus: automobiliai, sunkvežimiai, traukiniai, žemės ūkio įranga, lėktuvų, aviacijos ir susijusi įranga, kasyba ir kasybos įranga, medicininiai ir moksliniai instrumentai, statybos įranga.

Pati Rusija importuoja: mašinas, transporto įrangą, plastiką, medicinos priemones, geležį ir plieną, plataus vartojimo prekes, mėsą. Pagrindiniai importo partneriai yra ES, Kinija, Ukraina, Japonija ir Baltarusija.

Lietuva taip pat eksportuoja savo produkciją į Rusiją: maisto pramonė – pieno produktai, mėsa, mėsos gaminiai, cukrus ir konditeriniai gaminiai, daržovės, žuvis, gėrimai, mašinos ir mechaninai įrenginiai, transporto įranga, plastikas, baldai, popieriaus pramonės gaminiai, medienos dirbiniai, spaudos pramonės produkcija, vaistai, optika, medicinos prietaisai, metalo dirbiniai, drabužiai, transporto paslaugos, turizmas, statybų paslaugos, tačiau šiuo metu sąrašas yra labai pasikeitęs dėl sankcijų Rusijai.

Darbo tikslas – aptarti Rusijos ekonomines problemas ir pasiūlyti sprendimo būdus. Šiam tikslus pasiekti buvo suformuoti sekantys darbo uždaviniai:

1. Aptarti Rusijos ekonomiką;

2. Aprašyti ekonomines problemas;

3. Pateikti pasiūlymų padėsiančių pagyvinti šalies ekonomiką.

Tyrimo objektas –Rusijos ekonomikos problemos. Metodika: Elektroninių dokumentų (straipsnių) turinio analizė, pasiūlymų apžvalga ir savų siūlymų teikimas.


Turinys

  • ĮVADAS3
  • RUSIJOS EKONOMIKA5
  • Krymo krizė5
  • Rusija ir Baltarusija7
  • RUSIJOS PROBLEMOS7
  • Sankcijos prieš Rusiją.7
  • Pinigų ir kreditų smukimas.9
  • SPRENDIMO BŪDAI11
  • IŠVADOS14
  • LITERATŪRA IR ŠALTINIAI15

Reziumė

Autorius
matas.batas
Tipas
Referatas
Dalykas
Ekonomika
Kaina
€2.67
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Vas 22, 2016
Publikuotas
2015 m.
Apimtis
17 psl.

Susiję darbai

JAV ekonomikos problemos ir jų sprendimas

Ekonomika Referatas 2015 m. matas.batas
Pasaulio rinka kasmet pateikia įvairiausių netikėtumų, todėl norint suprasti atskiros valstybės ekonominę situaciją, visgi derėtų apžvelgti pasaulinius pokyčius ir susipažinti su ekonomine situacija...