Valdymo apskaitos

20 psl. / 4122 žod.

Ištrauka

Kelis pastaruosius dešimtmečius Lietuvos, taip pat ir pasaulio, vadybininkai, vertindami savo sprendimų įtaką įmonės veiklai ir uždirbamam pelnui, naudojosi finansinės apskaitos priemonių teikiama informacija apie verslą. Tačiau finansinė apskaita pateikia pernelyg apibendrintus duomenis apie įmonės veiklą ir neleidžia susieti daromų sprendimų prekių gamybos bei pardavimų srityse su gaunamu veiklos rezultatu. Siekiant iš esmės pakeisti tokią padėtį, įmonių vadybininkams buvo sukurta visiškai kitokia apskaita, skirta specialiai verslo valdymo sprendimams priimti – valdymo apskaita.
Tinkamai įdiegta valdymo apskaita yra svarbi valdymo sprendimų priėmimo priemonė. Valdymo apskaitos teikiami duomenys leidžia pamatyti tikrąją įmonės padėtį, įvertinti atskirų jos padalinių veiklos efektyvumą, formuoti informaciją apie produktų savikainą, padeda nustatyti, ar pasiteisina jos veikloje daromos išlaidos ir kaip jas būtų galima sumažinti, gaminti vieną ar kitą produktą, kuri iš įmonės vykdomų veiklų yra pelninga, kokių produktų gamybą tikslinga plėsti, kokias kainas nustatyti gaminamiems produktams, kaip optimizuoti jų gamybos ir pardavimo išlaidas. Be šios informacijos sunku tikėtis bent kiek sėkmingesnio įmonės valdymo bei veiklos planavimo.

Darbo tikslas - teoriškai išnagrinėti valdymo apskaitos sąvoką ir taikant užsakyminį apskaitos metodą, išspręsti praktines užduotis.

Darbo uždaviniai:
1. Apibūdinti valdymo apskaitos sąvoką;
2. Apibūdinti savikainą ir jos apskaičiavimo būdus;
3. Apskaityti ir paskirstyti pridėtinius gamybinius kaštus;
4. Fiksuoti pagrindines operacijas atsargų sąskaitose ir apskaityti pridėtinius gamybinius kaštus.


Turinys

  • ĮVADAS3
  • 1. VALDYMO APSKAITOS REIKŠMĖ4
  • 1.1. Savikainos samprata ir jos skirstymas5
  • 1.2. Užsakyminė kaštų apskaitos sistema7
  • 2. PRAKTINIŲ UŽDUOČIŲ SPRENDIMAS9
  • IŠVADOS20
  • INFORMACIJOS ŠALTINIAI21

Reziumė

Autorius
skorpione
Tipas
Referatas
Dalykas
Apskaita
Kaina
€2.80
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Lie 3, 2012
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
20 psl.

Atsiliepimai

Patvirtintas užsakymas
ačiū

Susiję darbai

Valdymo apskaitos teorijos

Apskaita Kursinis darbas 2014 m. velniasx
Teorijos sąvoką galima apibrėžti įvairiai- tarptautiniame žodžių žodyne teorija įvardijama kaip abstraktus mokslinis reiškinio aiškinimas ar tam tikros srities tiriamąjį dalyką aiškinančių mokslinių...