Šeimos pedagogika ir vaiko teisių apsauga

10 psl. / 1953 žod.

Ištrauka

Nėra vieningos nuomonės, kada pradeda formuotis tapatumas. Vieni teigia, kad užuomazgas galima įžvelgti kūdikystėje, kiti mano, kad tai nuolatinis procesas, vykstantis visą gyvenimą. Tačiau apskritai pripažįstama, kad paauglystėje tapatumas sutvirtėja. E. Eriksonas paauglystės ypatybes aiškino savo platesnės psichosocialinės žmogaus raidos rėmuose. Paauglystės laikotarpį jis apibūdina kaip tapatumo ir vaidmenų sumaišties periodą.

Paauglystė- tai pats sunkiausiais ir sudėtingiausias amžiaus tarpsnis. Jis dar vadinamas pereinamuoju laikotarpiu, nes tuo metu pereinama iš vaikystės į suaugusiojo gyvenimą, į brandą. Šiuo laikotarpiu pasitaiko įvairių elgesio nukrypimų. O ypač, kai atsiduria tarp dviejų situacijų, kada šeima liepia elgtis vienaip, o bendraamžiai kitaip. Tokie prieštaravimai gali skatinti vienaip ar kitaip nusikalsti. Paauglio subrendimas gali pasireikšti moraliniu elgesiu, protine veikla, interesais, romantiniais santykiais, išorine išvaizda. Socialinis moralinis subrendimas matyti iš santykių su suaugusiais ir šeima, kai paauglys pradeda rūpintis savo šeima, stengiasi jai padėti kritiškais momentais, dalyvaudamas šeimos gyvenime suaugusiojo pareigomis ir teisėmis. Tai labai svarbus pokytis, nes dalyvaudamas šeimos gyvenime jaunas žmogus tam tikra prasme kuria būsimos savo šeimos modelį, mokosi būti ne tik šalia, bet ir kartu. Proto ir interesų subrendimas pasireiškia troškimu lavintis pačiam. Būtent paauglystės laikotarpiu surandami tie interesai, kurie lydės tolesniame gyvenime. Dažnai išore, manieromis, elgesiu pamėgdžiojami suaugusieji. Paauglio subrendimą rodo, kai paauglys stengiasi, kad su juo būtų elgiamasi kaip su suaugusiu.


Turinys

  • Įvadas3
  • 1. Tapatumo krizė paauglystės laikotarpiu4
  • 1.1 Šeima paauglio gyvenime.4
  • 1.2 Bendraamžių įtaka.7
  • 1.3 Mokytojas, kaip autoritetas8
  • 1.4 Visuomenės įtaka paaugliui.8
  • Išvados.9
  • Naudota literatūra10

Reziumė

Autorius
gbgb1
Tipas
Referatas
Dalykas
Edukologija
Kaina
€2.28
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Bal 26, 2016
Publikuotas
2009 m.
Apimtis
10 psl.

Susiję darbai

Edukologijos ir socialinės pedagogikos santrauka

Edukologija Paruoštukė 2011 m. vaidukazs
1.Edukologijos ir socialinės pedagogikos sampratos. Edukologija-mokslas apie žmogaus ugdymą ir ugdymąsi per visą jo gyvenimą, apimantis ne tik mikroedukacinę terpę, kurioje vyksta tiesioginė...

Socioedukacinio darbo su šeima metodai

Edukologija Referatas 2013 m. justille
Darbas įvertintas aukščiausiu balu. Kiekvienas skyrius turi apibendrinimus, išsamiai pateiktos referato išvados. Įvadas pagrindžia darbo aktualumą.

Socializacijos procesas vaikų globos namuose

Edukologija Referatas 2008 m. siekiantipazinti
Jau nuo neatmenamų laikų žmonės mokosi. Šių dienų pasaulyje mokslas, žinios ir nuolatinis asmens tobulėjimas yra ne tik fizinio asmens išlikimo pagrindas, bet...