Pusiau struktūrizuotas interviu. Pokalbis su socialiniu pedagogu

9 psl. / 2190 žod.

Ištrauka

Norėdama suprasti kokia yra socialinio pedagogo darbo diena, arčiau susipažinti su kokiomis problemomis tenka susidurti šios profesijos atstovams dirbant mokykloje, apsilankiau Šalčininkų J. Snaideckio gimnazijoje ir pasikalbėjau su gimnazijos socialine pedagoge.

Gimnazija savo istoriją pradeda nuo privačios parapijos mokyklos, kuri buvo įkurta 1862 m. 1950 m. pradžioje mokykla reformuota į septynmetę, o tų pačių metų viduryje tapo vidurine mokykla. Tuo metu dalykai buvo dėstomi lenkų, lietuvių ir rusų kalbomis. 1998 m. mokyklai suteiktas Jano Sniadeckio vardas. Mokykla sparčiai keitėsi ir 2005 m. tapo gimnazija. Šiemet čia mokosi 681 mokinys, dėstymas vyksta lenkų kalba. Gimnazijos pedagogai siekia užtikrinti kokybišką pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų vykdymą, mokiniai ugdomi pagal jų prigimtines galias, polinkius ir poreikius, suteikiant jiems būtinas kompetencijas. Kasmet 80proc. abiturientų sėkmingai baigę mokslus įstoja į aukštąsias įstaigas. Tačiau nepaisant sėkmingo gimnazijos funkcionavimo, gerų įstojimo rodiklių, mokiniams tenka susidurti su įvairiomis problemomis kurias padeda spręsti socialinis pedagogas. Jo darbas prasideda tada, kai vaiko gebėjimas funkcionuoti neatitinka visuomenės reikalavimų ir lūkesčių.

Koks turi būti pedagogas? Kokie reikalavimai keliami šiam darbui? Su kokiais sunkumais susiduria ir kaip juos įveikia? Apie tai ir kitus dalykus kalbėjausi su Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazijos socialine pedagoge Liucija Šuškevič.


Reziumė

Autorius
lika05
Tipas
Referatas
Dalykas
Pedagogika
Kaina
€2.28
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Bir 8, 2016
Publikuotas
2014 m.
Apimtis
9 psl.

Susiję darbai

Pedagogų lūkesčiai socialinio pedagogo darbui mokykloje

Pedagogika Diplominis darbas kristina
Šiuolaikinėje visuomenėje daugelis reiškinių ir žmogaus sukurtų materialių bei intelektualių vertybių padeda kurti progresyvią visuomenę, užtikrinti žmogaus gyvenimo gerovę. Tačiau yra susiduriama ir...

Socialinio pedagogo asistento praktikos ataskaita

Pedagogika Praktikos ataskaita 2016 m. lika05
Socialinio pedagogo asistento praktiką atlikau Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijoje. Tai dieninė, savarankiško mokymosi bendrojo lavinimo mokykla vykdanti pradinio, pagrindinio, vidurinio ir papildomo ugdymo...