Bankininkystės verslo raida ir vystymosi tendencijos

19 psl. / 4656 žod.
Tikslas – išanalizuoti bankininkystės verslo raidą ir atskleisti pagrindines vystymosi tendencijas. Uždaviniai: Aprašyti pasaulinės bankininkystės verslo raidą. Aprašyti šiuolaikinės bankininkystės ypatumus. Pateikti pagrindines bankininkystės verslo vystymosi tendencijas.

Ištrauka

Bankai – tai finansinės institucijos, neatsiejamos nuo mūsų kasdienio gyvenimo veiklos. Bankų paslaugomis vienais ar kitais atvejais naudojamės kiekvienas, pradedant kasdieniais apsipirkimais, sąskaitų už komunalines paslaugas apmokėjimais ir baigiant investavimu, taupymu ir kt. Šios institucijos yra patikimi pagalbininkai, padedantys realizuoti savo siekius. Todėl dabar jau neįsivaizduojame savo gyvenimo be bankų. Tačiau ar kada nors susimąstėte apie bankų prigimtį, jų atsiradimo prielaidas ir veiklos principus?

Seniausi bankininkystės pirmtakai randami senovės Mesopotamijoje. Buvo skolinama užstatant derlių, priimami indėliai, už kuriuos buvo mokami procentai. Romos imperijai žlugus ir Europoje įsigalėjus natūriniam ūkiui, bankininkystė beveik išnyko. Bankų atgimimas yra susijęs su prekybinių santykių augimu vėlyvaisiais viduramžiais.

Šiuolaikinių bankų pradmenis galima rasti viduramžių Italijoje, kurioje iš pinigų keitėjų atsirado pirmieji bankininkai, kurie, kartu su pinigų keitimu, saugojo indėlius, persiuntinėjo juos ir skolindavo kitiems. Pirmųjų bankų Florencijoje stambiausios bankininkų šeimos atsidarė bankų filialus beveik visuose svarbesniuose Europos miestuose ir valdė popiežiaus finansus.

Šiuolaikinė bankininkystė nuo seniausių bankų laikų stipriai pasikeitė. Šiuo darbu bus siekiama išanalizuoti bankų istorijos raidą įvairiais laikotarpiais, papsakoti apie šiuolaikinę bankininkystė bei atskleisti pagrindines bankininkystės vystymosi tendencijas.

Tikslas – išanalizuoti bankininkystės verslo raidą ir atskleisti pagrindines vystymosi tendencijas.

Uždaviniai:

 1. Aprašyti pasaulinės bankininkystės verslo raidą.
 2. Aprašyti šiuolaikinės bankininkystės ypatumus.
 3. Pateikti pagrindines bankininkystės verslo vystymosi tendencijas.

Darbo objektas – bankų ir bankininkystės istorija.

Metodai: bankų ir bankininkystės istorijos informacijos sisteminimas, analizė.

Turinys

 • ĮVADAS
 • 1. BANKŲ ISTORIJA
 • 1.1. Centrinių bankų atsiradimas ir raida
 • 1.2. Depozitinė ir korespondencinė bankininkystė
 • 1.3. Bankininkystės internacionalizavimas ir užsieninė bankininkystė
 • 2. ŠIUOLAIKINĖ BANKININKYSTĖ
 • 3. BANKŲ VYSTYMOSI TENDENCIJOS
 • IŠVADOS
 • LITERATŪROS SĄRAŠAS

Reziumė

Autorius
darbai123
Tipas
Referatas
Dalykas
Finansai
Kaina
€2.73
Lygis
Universitetas
Publikuotas
Rgp 31, 2016
Apimtis
19 psl.
Įvertinimas

Susiję darbai

Bankininkystė Šveicarijoje

Finansai Referatas audrens
Šveicarija - tai „pasaulinis bankininkas“ kreditoriams, „saugus bankinis seifas“ indėlininkams, „slidinėjimo rojus“ viso pasaulio slidininkams, brangių laikrodžių bei geriausio pasaulyje skylėto sūrio šalis....

Lietuvos mokesčių sistemos raida

Finansai Referatas 2012 m. teraja
Darbas yra 95% baigtas. Jame sužymėti taisytini dalykai. Mokesčiai - nuo seniausių laikų žinomas svarbiausias valstybės finansinis šaltinis, jos gyvavimo pagrindas, vyraujanti biudžeto...

Verslo planas masažo salonui

Finansai Verslo planas 2014 m. karolyt
darbe pateikiamas pilnas verslo planas su tiksliais skaičiavimais. Priedo - visi įmonės steigimui reikalingi dokumentai.

Naminio vyno verslo planas

Finansai Verslo planas 2018 m. citrusiniaivaisiai
Pristatytas verslo planas, įkurta nauja naminio vyno gamybos įmonė. Atliktas būsimų vartotojų tyrimas, makroaplinkos analizė, ištirti konkurentai apskaičiuotos investicijos.

Elektroninės bankininkystės plėtra ir perspektyvos

Finansai Referatas 2019 m. ališauskaitė
XXI amžiuje gyvenančiam žmogui jau labai sunku įsivaizduoti kasdienybę be informacinių technologijų, interneto ryšio, elektroninių  prietaisų ar išmaniųjų įrenginių. Žmonės taip priprato prie...