Lyčių samprotavimo skirtumai

15 psl. / 4342 žod.

Ištrauka

Tyrėjų pripažintas faktas, kad moterys ir vyrai samprotauja skirtingai, tačiau lygi šiol nesutariama, ar tie skirtumai yra dideli. Daugelis tyrėjų teigia, kad moterų ir vyrų samprotavimų skirtumai yra tiek dideli, kiek jie mokomi, auklėjami skirtingai (Gurian, 2001). Kiti tyrėjai mano, kad lyčių skirtumai samprotavime gali atsirasti dėl biologinių skirtumų tarp lyčių ir evoliucijos proceso (Huinth, Doherty, Sharpe, 2010).
Nepaisant priežasčių dėl ko moterys ir vyrai samprotauja skirtingai ir kiek skirtingai, visi tyrėjai sutaria dėl vieno - tirti lyčių skirtumus samprotavimų lygmenyje labai svarbu. Daugelis psichologijos teorijų teigia, kad tik pažįstant moterų ir vyrų skirtumus samprotavimų lygmenyje, galėsime paaiškinti vius kitus lyčių skirtumus: elgesio, emocijų, pažintinių gebėjimų ir pn. lygmenyse (Halpern, Straight, Stephenson, 2010).
Siekian geriau pažinti lyčių skirtumus samprotavimų lygmenyje šiame darbe bus nagrinėjami lyčių skirtumai erdvės suvokimo ir žemėlapių sudarymo procesuose, matematikos ir mokslo srityse, taip pat moralinio samprotavimo, skaitymo įgūdžių skirtumai. Šis platus įvairių aspektų nagrinėjimas, leidžia susidaryti platesnį, aiškesnį vaizdą apie skirtumus tarp lyčių, jei jie iš tiesų egzistuoja.


Turinys

  • Įvadas2
  • 1. Vyrų ir moterų erdvės suvokimo ir žemėlapių sudarymo įgūdžių skirtumai3
  • 2. Vyrų ir moterų pažintinių gebėjimų skirtumai4
  • 3. Vyrų ir moterų gabumų matematikai ir mokslui skirtumai6
  • 4. Moralinio samprotavimo lyčių skirtumai10
  • 5. Lyčių skirtumai skaitymo gebėjimuose11
  • 6. Išvados14
  • Literatūros sąrašas14

Reziumė

Autorius
rotelia
Tipas
Referatas
Dalykas
Psichologija
Kaina
€2.93
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Rgp 31, 2012
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
15 psl.

Susiję darbai

Virtualaus ir realaus bendravimo skirtumai

Psichologija Kursinis darbas 2014 m. sin96
Šio kursinio darbo tikslas – atskleisti virtualaus ir realaus bendravimo panašumus bei skirtumus, ypatumus, palyginti bendravimus pagal formas, funkcijas..

Intelektas, intelektinių gebėjimų skirtumai

Psichologija Prezentacija vesta
Evoliucijos metu: gebėjimas prisitaikyti prie naujų situacijų ir perduoti patirtį kitoms kartoms. lIntelektas vystėsi kaip pirminis adaptyvus mechanizmas ir kaip toks pasižymi individualiais...