Techninė ir programinė įranga

21 psl. / 5673 žod.

Ištrauka

Techninė ir programinė įranga yra dvi svarbiausios kompiuterinės sistemos dalys, negalinčios egzistuoti viena be kitos. Todėl referato tema – techninė ir programinė įranga – yra aktuali norintiems žinoti, iš ko susideda kompiuteris, kas yra jo viduje ir kokios yra kompiuterio galimybės, naudojant naujausią techninę ir programinę įrangą.

Pirmame darbo skyriuje aprašysime kompiuterio techninę įrangą, suskirstydami ją į įvesties, atminties, duomenų apdorojimo bei išvesties įrenginius. Kalbėdami apie įvesties įrenginius daugiausia dėmesio skirsime skenerių ir taško suradimo įtaisų apžvalgai. Atminties įrenginius suskirstisime į pirminius ir antrinius ir pakankamai išsamiai aptarsime populiariausius, pagamintus naudojant įvairias technologijas, duomenų saugojimo diskus bei jų galimybes. Glaustai peržiūrėsime pagrindinius duomenų apdorojimo įrenginius ir jų funkcijas. Aprašydami išvesties įrenginius, paminėsime dažniausiai naudojamų spausdintuvų rūšis bei apžvelgsime kitą ne mažiau svarbią kompiuterinę techniką.

Antrame darbo skyriuje aprašysime kompiuterių programinę įrangą, ją suskirstydami į sisteminę ir taikomąją. Išsisaiškinsime, kas yra operacinė sistema ir kokius pagrindinius veiksmus ji atlieka. Išaiškinsime, kokios operacinės sistemos yra plačiausiai naudojamos ir tobulinamos. Kalbėdami apie taikomąją programinę įrangą, peržiūrėsime populiariausius programų paketus ir trumpai juos apibūdinsime.

Šiame referate techninės ir programinės įrangos sudėtinių dalių skirstymas atliktas vadovaujantis D. Janickienės knygoje „Informatika“ pateikta įrangos klasifikavimo sistema. Ši knyga yra ir pagrindinis referate pateiktos medžiagos šaltinis, kuris naudotas kartu su A. Claybourne ir M. Wallace’o, V. Urbonavičiaus, B. Starkaus, K. Ikamo ir kitų autorių veikalais, paminėtais literatūros sąraše.


Turinys

 • ĮVADAS3
 • 1. TECHNINĖ ĮRANGA4
 • 1.1. ĮVESTIES ĮRENGINIAI.4
 • 1.2. ATMINTIES ĮRENGINIAI.8
 • 1.3. DUOMENŲ APDOROJIMO ĮRENGINIAI.11
 • 1.4. IŠVESTIES ĮRENGINIAI.12
 • 2. PROGRAMINĖ ĮRANGA14
 • 2.1. BENDROJI (SISTEMINĖ) PROGRAMINĖ ĮRANGA.14
 • 2.2. TAIKOMOJI PROGRAMINĖ ĮRANGA.16
 • IŠVADOS.19
 • LITERATŪROS SĄRAŠAS21

Reziumė

Autorius
ev_elin_a
Tipas
Referatas
Dalykas
Informatika
Kaina
€3.19
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Rgs 9, 2016
Publikuotas
2009 m.
Apimtis
21 psl.

Susiję darbai

Žalingos programinės įrangos analizė

Informatika Referatas meduolis
Internetas tapo neatskiriama daugelio žmonių kasdieninio gyvenimo dalis. Vis daugiau žmonių pradeda naudoti paslaugas siūlomas internetu. Internetas evoliucionavo nuo paprasto komunikacijos tinklo iki...

Programinė įranga

Informatika Prezentacija 2015 m. gretta
Programinės įrangos apibrėžimas, licencijavimas, programinės įrangos tipų aprašymas, pavyzdžiai.