Ekonomika ir verslas / Rinkodara

Parduotuvių tinklo "Eurokos" maisto papildų pardavimo programa

0 atsiliepimų
Autorius:

UAB ,,KOSMELITA“ MAISTO PAPILDŲ PARDAVIMO PROGRAMA

Siekiant efektyvių įmonės pardavimų, svarbu parengti pardavimų programą, kurioje būtų numatyti aiškūs ir tikslūs veiksmai kurių bus imamasi parduodant tam tikrus produktus. Pardavimų programoje sudaromas tikslus planas, kaip prekė bus realizuojama rinkoje, įvertinama ar siūloma prekė bus perspektyvi ir atitiks vartotojų poreikius. Sudarius pardavimų programą įmonė gali aiškiau įvertinti situaciją  ir taip išvengti klaidų siekiant tikslo.

Darbo tikslas – parengti UAB ,,Kosmelita“ maisto papildų pardavimo programą.

Darbo objektas – UAB ,,Kosmelita“ maisto papildai.

Darbo uždaviniai:

  • Atlikti UAB ,,Kosmelita“ situacijos analizę;
  • Sudaryti UAB „Kosmelita“ maisto papildų pardavimų programą.

 

Pardavimo strategija. Į UAB ,,Kosmelita“ asortimentą įvedant naują gaminį, t.y. maisto papildus, būtų naudojama paklausos formavimo strategija, kuomet į rinką pateikiama visiškai nauja prekė. Šiuo atveju maisto papildai būtų visiškai nauja įmonės prekių grupė, kuri pritrauktų didesnį klientų kiekį ir taip formuotų paklausą.

Asortimentas ir kainodaros sprendimai. Rinkai pateikiamas naujas produktas pareikalaus nemažai prekės įvedimo kaštų. Visų pirma UAB ,,Kosmelita“ turės informuoti vartotojus apie naują produktą. Taip pat supažindinti vartotojus su produkto savybėmis ir pabrėžti produkto vertę ir teikiamą naudą. Siekiant šio tikslo, prireiks rėmimo išlaidų.

UAB ,,Kosmelita“ į asortimentą įvesdama naują gaminį naudos į išlaidas orientuotą kainodaros metodą. Tam, kad naujas produktas neštų įmonei pelną, įmonė naudos savikaina plius antkainis kainodaros strategiją, kai prie prekės savikainos pridedamas nustatyto dydžio antkainį. Šiuo atveju įmonė iš gamintojo įsigyja prekę už 9,55 eur. ir pasirinko 30% antkainį.  Antkainio skaičiavimai parodyti lentelėje.

Savikaina, eur.

9,55

Antkainis, %

30 %

Antkainis, eur.

2,87

Kaina su antkainiu, eur.

12,42

 

Taigi galutinė prekės kaina su antkainiu lygi 12,42 eur. Taikant 30% dydžio antkainį įmonė nuo kiekvieno parduoto produkto gautų 2,87 eur. pajamas.

Apskaičiavus produkto antkainį ir kainą prekybos vietoje dar reikia pridėti pridėtinės vertės mokestį (PVM), kuris yra lygus 21 % (nustatomas visoms prekėms vienodas). Taigi kaina su pridėtinės vertės mokesčiu matoma lentelėje.

Kaina be PVM, Lt

12,42

Pridėtinės vertės mokestis (PVM) – 21 %

2,61

Kaina su PVM, Lt

15,03

 

Kaip matyti iš lentelės duomenų, PVM sudaro 2,61 eur. Taigi prekės kaina prekybos vietoje būtų 15,03 eur.

Įmonei siekiant pritraukti kainai jautrius pirkėjus kartais naudinga taikyti nuolaidas. Tačiau galimas nuolaidas reikia išanalizuoti tam, kad įmonė nepatirtų nuostolių. Nors taikant nuolaidas prekės kaina mažės, tačiau padidės nuperkamas prekių vienetų skaičius. Taigi įmonei prieš taikant nuolaidą būtina apskaičiuoti kaip mažesnė kaina ir didesnis nuperkamas prekių kiekis paveiks įmonės pajamas.

Darbo tipas:
Dalykas:
Apimtis:
2097 žodžiai (-ų)
Lygis:
Universitetas
Atsisiųsti

Turinys

  • PREKYBOS TINKLO ,,EUROKOS“ SITUACIJOS ANALIZĖ
  • Prekybos tinklo ,,Eurokos“ pristatymas
  • Prekybos tinklo ,,Eurokos“ rinkos analizė
  • UAB ,,Kosmelita“ išorinės aplinkos analizė
  • Prekybos tinklo ,,Eurokos“ vidinės aplinkos analizė
  • UAB ,,Kosmelita“ marketingo veiksmų analizė
  • UAB ,,KOSMELITA“ MAISTO PAPILDŲ PARDAVIMO PROGRAMA

Jums gali būti aktualu

Vartotojai, įsigyję šį darbą, taip pat peržiūrėjo
UAB “Kosmelita” parduotuvių tinklo Eurokos įvaizdžio įtaka prekių pardavimui
Diplominis darbas UAB “Kosmelita” parduotuvių tinklo Eurokos įvaizdžio įtaka prekių pardavimui

Temos aktualumas. Įvairiausių sričių – filosofijos, socialinės psichologijos, politikos, rinkodaros, personalo vadybos, strateginio valdymo, komunikacijos [...]