Apie balso higieną

10 psl. / 1537 žod.

Ištrauka

Pirmas svarbus dalykas dainininkui-nepervarginti balso. Patartina per dieną dainuoti 1,5-2 valandas. Žinoma, tai priklauso nuo kiekvieno individualaus organizmo, tačiau kiekvienas balsas anksčiau ar vėliau pavargsta-pradedama kimti, pablogėja skambėjimo kokybė, atsiranda gerklų jautimas, ko neturėtų būti. Kaip ir, pavyzdžiui, nejaučiame savo akių, kol jos nėra pavargusios, neperšti.

Taip pat įvairios balso bėdos atsiranda nuo neteisingo dainavimo arba dainavimo sergant. Vokalinėje-pedagoginėje praktikoje rekomenduojama dainavimo užsiėmimus pradinėje stadijoje vesti su pedagogu. Tai yra reikalinga, nes: 1.Norima apsaugoti nepatyrusį mokinį nuo balso pervargimo. 2.Apsaugoti dainininką nuo asmeninės treniruotės, kol pedagogas neįsitikins, kad jo nurodymais mokinys remiasi asmeniniuose užsiėmimuose. Pradedančiųjų mėgavimasis pirmiausia susiveda į mėgavimąsi aukštom natom, kurios jų balse dar nėra išdirbtos. Nepalankios mokymo pasekmės kartais priskiriamos pedagogui, o iš tikrųjų priklauso nuo neracionalių nepatyrusio dainininko savarankiškų užsiėmimų. Kenksmingi gali būti (ypač pradedantiesiems) labai ilgi pratimai,tokie piktnaudžiavimai balsu, kaip atkakli aukštų natų treniruotė, balso forsavimas, dainavimas ne savo tesitūroje. Jie gali iššaukti profesinius susirgimus ne tik mažai patyrusiems mokiniams bet taip pat ir profesionalams. Labai ilgi užsiėmimai dažnai būna prieš atsakingus pasirodymus (dainavimas prieš komisiją, prieš dainininko kvalifikacijos nustatymą, balso tikrinimą, prieš konkursus). Visgi, tuo metu neatsižvelgiama, kad balso nuovargis prieš šiuos pasirodymus gali sumažinti balso įvertinimą būsimam egzamine.


Turinys

  • ĮVADAS2
  • BALSUI KENKSMINGI FAKTORIAI3
  • REKOMENDACIJOS GERAI BALSO APARATO KOKYBEI UŽTIKRINTI5
  • BALSO HIGIENA PRADEDANČIAJAM6
  • BALSO HIGIENA KONCERTINĖJE PRAKTIKOJE7
  • IŠVADA8

Reziumė

Autorius
riuzavaa
Tipas
Referatas
Dalykas
Muzika
Kaina
€2.15
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Spa 12, 2016
Publikuotas
2012 m.
Apimtis
10 psl.

Susiję darbai

Prezentacija apie grupę "Antis"

Muzika Prezentacija 2015 m. ugnemas
Skaidrės apie lietuvišką muzikos grupę "ANTIS". Praverčia studijuojant muziką, mano atveju pedagogiką, kai reikia pristatyti lietuvišką grupę/atlikėją. Iš darbo gavau 10.

Prezentacija apie Juozą Gruodį

Muzika Prezentacija 2016 m. ugnemas
Skaidrės apie lietuvių kompozitorių Juozą Gruodį. Darbas parengtas remiantis Ambrazo knyga "Juozas Gruodis epochų sankirtose". Yra iliustracijų iš knygos. Pažymys - 10.

Prezentacija apie tromboną

Muzika Prezentacija 2014 m. ugnemas
Skaidrės apie muzikos instrumentą tromboną. Skaidrės išsamios, remtasi knygomis. Pristatytos paskaitoje "mokykliniai muzikos instrumentai". tema - variniai pučiamieji. Pažymys - 10.

Skaidrės apie Birbynę

Muzika Prezentacija 2015 m. jussted
Trumpos skaidrės apie birbynę. Trumpas aprašymas, iš kur šis instrumentas kilęs bei birbynės skambesys.