Dyzelinė įpurškimo sistema Common Rail

10 psl. / 1827 žod.

Ištrauka

„Common rail" sistema užtikrintai stumia iš rinkos tradicines dyzelines kuro padavimo sistemas, nes kelia mažiau triukšmo, kuras sudega švariau ir mažiau teršiamas oras, o ir sistemos dalių gamyba kainuoja pigiau.Šiuo metu dauguma automobilių gamintojų dyzelinius variklius montuoja tik su CR sistemomis.Pagrindiniai „Common Rail“ sistemos mazgai - siurblys, paskirstomasis rezervuaras, vamzdeliai - naudojami standartiniai, nauji yra purkštukas su pjezoaktyvatoriumi ir specialiu mikroprocesoriaus siunčiamo elektrinio valdymo signalo stiprintuvu bei variklio darbo kontrolės programa. Įpurškimo sistemos paskirtis –visuose variklio darbo režimuose ruošti reikalingą degalų ir oro mišinio kiekį, purkštuvais nenutrūkstamu srautu įpurkšti į degimo kamerą.

Darbo tikslas – įvertinti Common rail" sistemos veikimą.

Darbo uždaviniai. Darbo tikslui pasiekti keliami šie uždaviniai:1. Išanalizuoti „Common rail" sistemos pagrindines dalis.2. Apibūdinti „Common rail" sistemos bruožus.

  1. DYZELINĖS ĮPURŠKIMO SISTEMOS „COMMON RAIL“ VEIKIMO ANALIZĖ

1.1. Dyzelinės įpurškimo sistemos raida

Pirmasis veikiantis dyzelinis variklis, kurį 1887 metais sukonstravo Rudolfas Dyzelis (Rudolf Diesel), svėrė 5 tonas. Variklio galingumas buvo 20 arklio jėgų, naudingumo koeficientas - 26 %. Tokie duomenys tuometiniams varikliams buvo ypač geri. Savo išradimų dėka 1898 metais R.Dyzelis tapo milijonieriumi. Tačiau tai neatnešė inžinieriui laimės, visą likusį gyvenimą jis buvo priverstas bylinėtis dėl savo išradimo teisių.

Didžiausia problema, tobulinant dyzelinį variklį, iškilo pritaikant maitinimo sistemą. Pirmuose varikliuose kuras buvo įpurškiamas suspausto oro pagalba, naudojant specialius kompresorius. O tuometinė Bosch kompanija jau buvo gerai žinoma visam pasaulyje savo elektronine uždegimo sistema - "magneto".

Pirmąjį CR sistemos prototipą sukūrė šveicarų mokslininkai


Turinys


Reziumė

Autorius
jestremskij
Tipas
Referatas
Dalykas
Inžinerija
Kaina
€2.28
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Spa 27, 2016
Publikuotas
2015 m.
Apimtis
10 psl.

Susiję darbai

Geoterminio šildymo sistema

Inžinerija Referatas 2017 m. triuby
Darbe pristatoma, kas yra geoterminis šildymas, veikimo principas, kokie yra galimi būdai įrengti tokias sistemas, bei priežiūra.

Pastatų inžinerinių sistemų projektavimas

Inžinerija Referatas 2011 m. vaida89
Kursinio darbo užduotis - suprojektuoti inžinerines sistemas (šildymo, vėdinimo, vandentiekio ir nuotekų vamzdynus) dviejų aukštų namui su rūsiu. Projektinė pastato šildymo sistemos galia...

Šilumvežių sistemos

Inžinerija Referatas 2015 m. radikas
Šiame referate trumpai apžvelgsime šilumvežių 2TE10M degalų sistemą ir 2M62 vandens sistemą. Susipažinsime su kiekvienos sistemos pagrindinius parametrus, bendrą įrengimą, mazgų paskirtį, veikimo...