Ląstelių elektroporacija
Ištrauka
Ląstelė – tai atvira sistema, nuolat besikeičianti medžiagomis su aplinka. Ląstelės turinį nuo išorės skiria plazminė membrana, kuri yra sudaryta iš fosfolipidų dvisluoksnio. Ji yra labai plonas (7 – 10nm) darinys, atliekantis daugybę fiziologinių funkcijų. Viena iš jų yra barjerinė. Suformuotas barjeras trukdo molekulėms ir jonams laisvai judėti į ląstelę ir iš jos. Plazminė ląstelės membrana reguliuoja medžiagų mainus, palaikydama reakalingas medžiagų koncentracijas citoplazmoje.
Ląstelės laidumą galima padidinti, ją paveikus elektrinio lauko impulsu. Ląstelei esant išoriniame elektriniame lauke, sukuriamas membranos potencialas. Veikiant šiaim potencialui, padidėja ląstelės plazminės ar organelių membranų laidumas kalio, natrio, kalcio ir kitiems jonams bei įvairioms molekulėms, tokioms kaip sacharidai, dažai, vaistai, baltymai, fermentai, antikūnai, restrikcijos endonukleazės, peptidai, nukleotidai, DNR. Tokį membranos laidumą įvairaus dydžio junginiams lemia membranos lipidiniame dvisluoknyje susiformavusios poros. Šis fizikinis metodas vadinamas elektroporacija.
Norint į ląsteles įterpti tam tikrus junginius, būtina žinoti, kiek ir kokio dydžio porų susiformavo ląstelės membranoje, kokiu greičiu norimas įterpti junginys patenka į ląsteles, kaip greitai poros sumažėja ir kiek ilgai jos gyvuoja.
Turinys
- Įvadas3
- Ląstelių elektroporacijos mechanizmas4
- Porų susidarymo greitis, vieta, dydis, kiekis ir išnykimas7
- Elektroporuotų ląstelių dalies nustatymas11
- Elektrinis laukas ir parametrai12
- Fizikiniai veiksniai12
- Elektrinio lauko stipris12
- Elektrinių impulsų trukmė ir skaičius13
- Elektrinių impulsų forma13
- Cheminiai veiksniai13
- pH14
- Jonų koncentracija14
- Topografija15
- Biologiniai veiksniai15
- Elektroporacijos slenkstis16
- Ląstelių elektroporacijos praktiniai taikymai medicinoje ir pramonėje17
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Geg 24, 2017
- Publikuotas
- "Informacijos neturime"
- Apimtis
- 19 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų