Baltarusijos valstybingumo klausimas 1918-1920 m

9 psl. / 1500 žod.

Ištrauka

Baltarusijos valstybingumo klausimas 1918-1920 metais yra labai subtilus dalykas, valstybė buvo sukurta ir ją pripažino kitos valstybės,bet ar naujai gimusioje šalyje,galėjo būti valstybingumas,kurį matytu kitos šalys? Šalys,kurios pripažino Baltarusija,buvo tos,kurios pačios tik ką atgavo ar susikūrė savo nepriklausomybę,ar tai suteikė svorio Baltarusijos nepriklausomam valstybingumui? Šį klausimą ir bei kitus kilusius klausimus susijusius su Baltarusijos valstybingumu ir mėginsiu atsakyti rašydamas šį darbą. Šiame darbe taip pat aptarsiu Baltarusijos valstybingumo kūrimasi,ypatybės kuriantis ,išskirtinuma tarp kaimyninių šalių. Aprašysiu sitaucija kaip Baltarusijos kurimasis įtakojo Lietuvą ir atvirksčiai kaip Lietuva regavo į Baltarusijos norus įkūrti savo valstybę. Taip pat viena iš aptartų temų bus Baltarusijos Liaudės respublikos susikurimas ir trumpa,bet gana svarbi veikla Baltarusijos valstybingumui. Tarp kitų aptartų faktų,mes galėsime matyti kaip kūrėsi ir veikė Baltarusijos valstybingumas 1918-1920 metais.

Šiame darbe aš naudosios Lietuvos istorikų,užsienio istorikų darbais,taip pat įvairia literatūra,kuri padės suprasti Gudijos valstybingumo klausimą.


Turinys

  • Įvadas.
  • Baltarusijos valstybingumo formavimasis : ištakos ir kūrimasis.
  • Balturusijos valstybingumo klausimas Lietuvos akyse.
  • Baltarusijos Liaudės Respbulikos valstybingumas.
  • Išvados.
  • Literatūros sąrašas.

Reziumė

Autorius
soundlis
Tipas
Referatas
Dalykas
Istorija
Kaina
€2.15
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Bir 4, 2017
Publikuotas
2016 m.
Apimtis
9 psl.

Susiję darbai

Medicina Vilniuje XVIII a. pab.

Istorija Prezentacija 2014 m. salvete
Lietuvoje, kaip ir pačiame Vilniaus universitete (tuo metu dar LDK Vyriausioje mokykloje), gamtos mokslai įsivyravo gerokai vėliau nei Vakarų ar Vidurio Europoje, mat,...