Sovietologija: turizmo sektoriaus priežiūra, kontrolė ir panaudojimas

10 psl. / 2400 žod.

Ištrauka

Sovietų sąjungoje ir jos Lietuviškojoje dalyje , sąvoka Turizmas buvo ištrinta iki šeštojo dešimtečio pabaigos, tačiau frazės kaip priežiūra ir kontrolė įgavo neregėtas reiškmes. Esant atsiribojus nuo vakarų, visas gyvenimo sritis stengėsi perimti KGB ir jas kontroliuoti. Lietuvos uždarymas nuo pasaulio , pasibaigė 1959 metais , kai turistai su begalo kruopščia priežiūra(Prižiūrėjo KGB) , įgavo teisę aplankyti Vilnių , kitų teritorijų lankymas buvo griežtai draudžiamas. Atidarius duris į Lietuvą , iškilo gresmė Sovietų sąjungos paslaptims ir jų saugumui , tam pasitelktos įvairios instancijos. Griežtai prižiūrėtas buvo ne tik atvykstantis srautas , bet ir išvykstantis. Išvykstantis žmonių srautas iš Lietuvos teritorijos , su visomis KGB pastangomis ar LKP CK užsienio kelionių komisijos ir visais partiniais padaliniais ,ne visada užtikrindavo idealią priežiūrą, yra žinoma jog 1951-1976 metais , iš Lietuvos sugebėjo pabėgti 24 asmenys. Kyla klausimų , kas buvo kontrolė, iš kur ji atsirado , kaip ji veikė Lietuvos teritorijoje , kaip jos išvengti ir ką reiškė būti sekamam? Šiame darbe ir norėčiau atsakyti į daugelį kilusių klausimų , žvelgdamas ne tik į faktus ir datas , bet ir poveikį žmonėms kažkada susidūrusiems su Sovietų Sąjungos „viską matančiomis akimis ir besiklausančiomis sienomis“ .

Rašydamas šį darbą , aš naudosiuos įvairiais „KGB“ dokumentais ir žinomų istorikų straipsniais apie turizmą ir jo prežiūrą sovietų sąjungos laikais. Šiame darbe pasistengsiu atskleisti „KGB“ darbo įpatumus Lietuvoje.


Turinys

  • Įvadas.
  • Slaptasis agentas turizmo sektoriuje „Prižiūrėtojas“ .
  • Turizmas ir turistai Sovietų sąjungoje , bet Lietuvos teritorijoje.
  • Ką ir kaip prižiūrėjo-kontroliavo „KGB“.
  • Apibendrinimas .
  • Išvados .
  • Literatūros sąrašas.

Reziumė

Autorius
soundlis
Tipas
Referatas
Dalykas
Istorija
Kaina
€2.41
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Bir 4, 2017
Publikuotas
2015 m.
Apimtis
10 psl.

Susiję darbai

Alžyro ir Irako karai

Istorija Prezentacija eveliinaa
Alžyro karas arba Alžyro Nepriklausomybės karas (1954–1962) buvo partizaninio karo ir terorizmo prieš civilius gyventojus iš abiejų pusių bei kovų tarp Prancūzijos armijos...