Lietuvos raštijos tobulėjimo istorija

8 psl. / 1494 žod.

Ištrauka

Raštas – tai būdas savo mintis išreikšti tyliai arba norint jas perduoti, lyg palikimą ateinančioms kartoms. Bet visų pirma, norint tai padaryti, reikia pažinti raštą ir suprasti kiek daug jis reiškia žmonijai, nes nei vienas nepatirsime to vargo ir džiaugsmo, kurį patyrė žmonės pasiryžę jį sukurti. Lietuvių kalba, o ypač jos rašyba, tikrai nėra lengvai įkandama kitataučiams. Šios archajiškos kalbos raštas gyvuoja nuo pat viduramžių iki pat šių dienų.

Šio referato tema – Lietuvos raštijos istorija. Žinoma, ne visiems tokios temos yra prie širdies ir tikrai ne visi nori ir stengiasi domėtis savo gimtosios šalies, kalbos istorija. Kad ir kokie patriotai būtų lietuviai, tikrai ne visi nutuokia kas ir kokiu tikslu sugalvojo pradėti lietuvių kalbos raštiją. Tad šio referato pagrindinis uždavinys yra išsiaiškinti kada, kur ir kaip atsirado lietuvių kalbos raštija, todėl darbe yra keliamos ir nagrinėjamos problemos – kuo svarbus lietuvių kalbos raštijos atsiradimas? Kodėl lietuviškų knygų atsiradimą lėmė reformacija? Kaip lietuvių kalbos raštija sklido po Lietuvą? Raštas, kad ir kaip nebūtų keista, prasidėjo keleto itin svarbių žmonių dėka. Tad taip pat vienas iš šio referato uždavinių yra supažindinti kokie žmonės ypatingai prisidėjo prie Lietuvos raštijos atsiradimo ir tobulinimo, kokie jų darbai skatino ateinančias kartas vis gerinti Lietuvos raštiją. Šio darbo aktualumas yra tas, jog referato dėka galime artimiau susipažinti su raštijos pradžia, jos tobulėjimu iki pat šių laikų. Taip pat panagrinėti kokie žmonės savo darbais, kūriniais sugebėjo ištobulinti raštiją taip, kad būtų patogu ir lengva ją naudoti. Šiuo darbu taip pat galime sudominti ir paskatinti lietuvius domėtis savo kalbos istorija. Žinodami ją, kaip sunkiai ir kaip ilgai ji buvo kuriama, gal būt tautiečiai susimąstytų ir jiems dingtų noras savo gimtąją kalbą teršti svetimybėmis, skoliniais ar žargonais, kaip daugumai šiais laikais yra įprasta. Referato pagrindinė mintis būtų tokia, jog raštijos atsiradimas ir tobulėjimas, tai ypatingai svarbus įvykis, reiškinys, kuris palengvina ir suteikia galimybę žmonijai turėti vieną galingiausių šių laikų ginklų – išlavintą protą.


Reziumė

Autorius
vytautest
Tipas
Referatas
Dalykas
Lietuvių kalba
Kaina
€2.15
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Rgs 24, 2017
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
8 psl.

Susiję darbai

Istoriniai filmai padeda suprasti istoriją

Lietuvių kalba Rašinys jenna
Šis rašinys analizuoja, ar istoriniai filmai yra naudingi istorijos supratimui, kaip jie padeda suprasti istoriją ir ką jie atskleidžia. Rašinyje remiamasi konkrečiais istoriniais...