Taikomieji mokslai / Žemės ūkis

Augalų ekologinės grupės pagal dirvožemio sudėties ir jame esančių maisto medžiagų poreikį

0 atsiliepimų
Autorius:

Aplinkos elementai, turintys įtakos augalo egzistavimui, vadinami ekologiniais veiksniais. Kiekvieną augalą supa negyvoji (abiotinė) aplinka ir gyvoji (biotinė) aplinka [7].

Ekologiniai veiksniai sudaro tokius pagrindinius kompleksus: klimato (šviesa, šiluma, vėjas, krituliai, oras ir kt.), edafinius (litosfera, substratas, kuriame įsitvirtina augalai, dirvožemio pobūdis, jo fizinės ir cheminės savybės), orografinius (tai aukštis virš jūros lygio, reljefo ypatybės, šlaitų nuolydis, jų ekspozicija ir kt.) ir biotinius (fitogeniniai, zoogeniniai, antropogeniniai ir kiti veiksniai). Augalo sandaros ypatumus ir jo paplitimą nulemia ne atskiri ekologiniai veiksniai, bet visas jų kompleksas [3, 7].

Iš ekologinių veiksnių galima išskirti pagrindinius be kurių neįmanomas augalų egzistavimas. Tie veiksniai sukuria augalo gyvenimo sąlygas. Svarbiausi ribojantys ekologiniai veiksniai yra vanduo, dirvožemio fizinės ir cheminės savybės, šviesa ir šiluma [1].

Šiame darbe kalbėsime būtent apie dirvožemio įtaką augalams. Dirvožemio sąlygojamos augalų grupės: psamofitai (smėlynų augalai), psichrofitai (šaltų dirvožemių augalai), halofitai (druskingų dirvožemių augalai) [7].

Augalų, kaip ir kitų organizmų, gyvybei palaikyti ir produkcijai išauginti reikia įvairių maisto medžiagų. Pagrindinės maisto medžiagos, dar vadinamos makroelementais, yra azotas, fosforas, kalis, kalcis, siera, magnis. Šių medžiagų reikia didesnių kiekių nei kitų [5].

Taip pat yra elementai, kurių augalai naudoja labai mažus kiekius, tačiau jie yra labai svarbūs augalams (mikroelementai), tai boras, varis, manganas, cinkas, molibdenas, kobaltas, geležis, jodas, selenas ir kt [5].

Kiekvienas makroelementas ar mikroelementas yra labai svarbus augalų mitybai. Pagal mineralinę mitybą augalai skirstomi į eutrofinius, mezotrofinius ir oligotrofinius [1].

Darbo tikslas: išanalizuoti augalų ekologines grupes pagal dirvožemio sudėties ir jame esančių maisto medžiagų poreikį.

Siekiant įgyvendinti šį tikslą iškelti šie uždaviniai:

 1. Aptarti aplinkos elementus, turinčius įtakos augalo egzistavimui.
 2. Sužinoti, kokios yra svarbiausios augalui maisto medžiagos.
 3. Aptarti, kokios grupės išskiriamos, atsižvelgiant į mineralinę mitybą.
 4. Pasidometi, kokios yra augalų grupės pagal dirvožemį, kuriame jie auga.
Darbo tipas:
Dalykas:
Apimtis:
3307 žodžiai (-ų)
Lygis:
Universitetas
Atsisiųsti

Turinys

 • ĮVADAS3
 • 1. DIRVOŽEMIO EKOLOGINIAI FAKTORIAI4
 • 1.1. Dirvožemio sandara4
 • 1.2. Mineralinių elementų reikšmė5
 • 2. AUGALŲ SUSISKIRSTYMAS PAGAL MITYBĄ8
 • 3. DIRVOŽEMIO FIZINIŲ SAVYBIŲ ĮTAKA AUGALAMS9
 • 3.1. Smėlynų augalai (psamofitai)9
 • 3.2. Psichrofitai ir kriofitai11
 • 3.3. Halofitai12
 • IŠVADOS14
 • LITERATŪRA15

Jums gali būti aktualu

Vartotojai, įsigyję šį darbą, taip pat peržiūrėjo
Maisto medžiagų ir energijos poreikis priklausomai nuo amžiaus
Prezentacija Maisto medžiagų ir energijos poreikis priklausomai nuo amžiaus

Mityba – tai organizmo aprūpinimas reikiamomis maistinėmis medžiagomis iš įprasto maisto, atsižvelgiant į asmens poreikius.