Mokestiniai ginčai su muitine: jų samprata, specifika bei teisinio reguliavimo pagrindai

16 psl. / 4038 žod.
Rašto darbas įvertintas 9 balais :) Mokestiniai ginčai su muitine įvyksta tarp mokesčių mokėtojo ir mokesčių administratoriaus dėl pastarojo sprendimo neatleisti nuo baudų ar delspinigių mokėjimo, dėl permokėtų sumų įskaitymo, dėl netinkamo vienos ar kitos pusės teisių ir pareigų vykdymo, nes mokesčių mokėtojas dažniausiai nusižengia neteisingai apskaičiuodamas mokesčius, ne laiku juos sumokėdamas, neatlikdamas kitos mokestinės prievolės, kurią jam nustato mokesčių administratorius ar įstatymas.

Ištrauka

Mokestinis ginčas – interesų nesutapimas tarp mokesčių mokėtojo ir mokesčių administratoriaus. Šis interesų nesutapimas yra savarankiška teisinių ginčų dalis, kuriai įstatymai numato specifinę nagrinėjimo procedūrą. Verta paminėti pagrindinius mokestinių ginčų subjektus - mokesčių mokėtojas ir mokesčių administratorius bei kitus subjektus – atstovas, liudytojas, ekspertas, specialistas, vertėjas ir kiti. Mokestiniai ginčai kyla esant šioms sąlygoms:

 • mokesčių administratorius atlieka mokesčių mokėtojo patikrinimą;
 • mokesčių administratorius nustato patikrinimo metu mokesčių įstatymų pažeidimus, surašo patikrinimo aktą bei priima dėl jo sprendimą ir įstatymo nustatyta tvarka įteikia mokesčių mokėtojui, dėl ko kai sprendimas prieštarauja materialiniams mokesčių mokėtojo interesams ir jis nesutinka su sprendimu įvyksta mokestinis ginčas, priešingu atveju mokestinis ginčas neįvyksta.

Mokestiniai ginčai pradedami nagrinėti tam tikromis stadijomis. Pirmoji stadija – ikiteisminė stadija, antroji stadija – teisminė. Visgi, mokesčių mokėtojas gali kreiptis ir į teismą. Tokį skundą mokesčių mokėtojas gali paduoti arba Mokestinių Ginčų komisijai arba tiesiogiai Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

Mokestiniai ginčai būna ir dėl mokesčių administratoriaus sprendimo neatleisti nuo baudų ar delspinigių mokėjimo, dėl permokėtų sumų įskaitymo, dėl netinkamo vienos ar kitos pusės teisių ir pareigų vykdymo. Mokesčių mokėtojas dažniausiai nusižengia neteisingai apskaičiuodamas mokesčius, ne laiku juos sumokėdamas, neatlikdamas kitos mokestinės prievolės, kurią jam nustato mokesčių administratorius ar įstatymas.

Turinys

 • 1. MOKESČIŲ ADMINISTRATORIUS MUITINĖ2
 • 2. MOKESTINIAI GINČAI5
 • 3. MOKESTINIŲ GINČŲ SPECIFIKA7
 • 3.1. Vietos mokesčių administratoriaus bei Centrinio mokesčių administratoriaus ginčai7
 • 3.2. Skundų ypatumai9
 • 4. MOKESTINIŲ GINČŲ TEISINIO REGULIAVIMO YPATUMAI10
 • 5. MOKESTINIŲ GINČŲ SU MUITINE PRAKTINIAI PAVYZDŽIAI13
 • IŠVADOS14
 • LITERATŪRA15

Reziumė

Autorius
yvonna
Tipas
Referatas
Dalykas
Teisė
Kaina
€2.60
Lygis
Universitetas
Publikuotas
Gru 8, 2017
Apimtis
16 psl.
Įvertinimas

Susiję darbai

Kai kurie darbo sutarties nutraukimo pagrindai

Teisė Referatas jenna
Darbo sutartis - vienas svarbiausių individualios darbo teisės institutų, reguliuojantis privatinius santykius tarp darbuotojo ir darbdavio. Darbo sutartis yra darbuotojo ir darbdavio susitarimas,...

Pirkimo - pardavimo sutarties teisinis reguliavimas

Teisė Referatas 2013 m. brigita99
Pirkimo-pardavimo sutartis yra viena iš svarbiausių komercinės veiklos sutarčių, taip pat viena labiausiai paplitusių civilinių sutarčių, kurią sudarius atsiranda teisinis prievolinis pirkimo –...