Fizika. Fotoaparato atsiradimo istorija ir ateities perspektyvos

8 psl. / 2131 žod.

Ištrauka

Fotoaparatai buvo ir yra svarbi mūsų gyvenimo dalis. Juos naudojame norint įamžinti smagias ir linksmas akimirkas ,o kartais net gi ir liūdnas. Fotoaparatų įamžintos nuotraukos arba vaizdo įrašai padeda mums prisiminti ir vėl išgyventi tam tikras akimirkas.

FOTOAPARATAS - optinis prietaisas, naudojamas daikto atvaizdui kurti ir fiksuoti fotojuostoje

Fotografija taip pavadinta, sujungus graikiškus žodžius photos (šviesa) ir grapho (rašau), ir, išvertus į lietuvių kalbą, reiškia rašymą šviesa, atvaizdų darymą šviesa. Pirmąsias žinias apie fotoaparato veikimo principą yra pateikęs Aristotelis (384-322 m. pr. m. e.). Tiesa, jis aprašo ne fotoaparatą, bet kamerą obskurą. Žymiai vėliau italų dailininkas ir išradėjas Leonardas da Vinčis (1452-1519) taip apibūdino šią kamerą: „Jeigu ryškiai apšviestų daiktų atvaizdas patenka per mažą apvalią skylutę į labai tamsų kambarį, tai, pastatę netoli šios skylutės balto popieriaus lapą, pamatysime visus atitinkamų dydžių ir spalvų daiktus...“ Italų fizikas Džiovanis Baptistas Dela Porta 1570 m. skylutėje įtaisė specialų stiklą ir sukonstravo pernešamą kamerą obskurą. Vėliau jis pagamino kamerą obskurą-dėžę, o tai jau ir buvo šiuolaikinio fotoaparato prototipas. ilgą laiką kamera obskura buvo naudojama kaip žaislas. Prancūzų dailininkas Kaljo panaudojo ją paveikslams kopijuoti. Vėliau minėtoji kamera buvo tobulinama žymiai sparčiau. šiuolaikinės fotografijos išradėju laikomas prancūzas dailininkas Luji Dageras (1787-1851). Tuo metu fotografijos srityje dirbo ir kiti, tačiau Dageras praktiškai pasiekė geriausių rezultatų. 1829 m. Dageras sudarė su savo tėvynainiu Niseforu Niepsu (1765-1833) sutartį, pagal kurią jie kartu tobulino Niepso išradimą. Niepsas pastebėjo, kad, padengus popierių kai kuriomis sidabro druskomis, ant jo galima gauti atvaizdą. Tam tikslui jis panaudojo kamerą obskurą. Tačiau Niepsas nežinojo, kaip užfiksuoti tą atvaizdą. Bandė vietoj popieriaus naudoti stiklą, akmenį, geležį. Jo darbų išvados buvo paskelbtos „Pastabose apie heliografiją“, pridėtose prie sutarties su Dageru. Dageras pastebėjo, kad, paveikus sidabrinę plokštelę jodo ir bromo garais ir apšvietus ją kameroje obskuroje, o po to vėl paveikus gyvsidabrio garais, gaunamas atvaizdas.


Turinys

  • 1. Fotoaparato atsiradimo istorija
  • 2. Pirmasis pasaulyje fotoaparatas
  • 3.Jo veikimas
  • 4.Fotoaparatų klasės
  • 5. Jų rūšys ir tipai

Reziumė

Autorius
paulina903
Tipas
Referatas
Dalykas
Fizika
Kaina
€2.28
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Vas 9, 2018
Publikuotas
2018 m.
Apimtis
8 psl.

Susiję darbai

CCD matricos veidrodiniuose fotoaparatuose

Fizika Referatas 2013 m. kazkas777
CCD sudaro puslaidininkinis kristalas padengtas silicio sluoksniu su elektrodu viršuje. Jei yra p tipo puslaidininkis, tai elektrodas turi teigiamą potencialą +V, skylės judės...

Šešeliai. Fizika

Fizika Referatas 2015 m. monciofka
Referatas apie šešėlius, plius projektinis darbas, skirta daug laiko, darbas vertas 10. Viskas aiškiai aprašyta.

Variklių tipai ir jų istorija

Fizika Prezentacija 2015 m. kotryna25
Šioje prezentacijoje rasite kaip tiksliai laikui bėgant tobulėjo varikliai bei kokie jų tipai. Pabaigoje yra ir sugalvoti klausimai.

Marsas (Fizika)

Fizika Prezentacija 2018 m. tauciukas2001
Sveiki, tai yra prezentacija apie Marsą. Šioje prezentacijoje aiškiai bei išsamiai aprašytas Marsas. Visas turinys pateiktas žemiau.