Humanitariniai mokslai / Etninė kultūra

Šiuolaikinis (anekdotai, posakiai, posakiai su paveikslėliais, patarlės) ir tradicinio folkloro patarlės apie rusus

0 atsiliepimų
Autorius:

 

Surinkau šiuolaikinius anekdotus, paveikslėlius su posakiais, anekdotu,  bei tradicines patarles apie rusus. Pasirinkau šią tautą ne tik todėl, kad Rusija yra šalis, apie kurią šiandien daug kalbama, kurios tauta, ypatingai, pagrindinis šalies atstovas – prezidentas V. Putinas, nuolat nedingsta iš žiniasklaidos akiračio. Rusai didelė, kartu ir, mano nuomone, stipri, įdomi, savita tauta. Ir nors buvau girdėjusi daugybę stereotipų apie rusų, tiksliau, naujųjų rusų turtus, alkoholizmą, tvirtą charakterį, agresiją, vis tiek buvo įdomu giliau pažinti tautą per šiuolaikinį ar tradicinį folklorą, ir įsitikinti, ar stereotipai pagrįsti. Tad pagrindinis darbo tikslas ir buvo geriau susipažinti su rusų tauta, panagrinėti stereotipus apie juos, bei tai, kokia tai tauta, kuo pasižymi.

Uždaviniai: surinkti 30 įvairaus folkloro kūrinių apie rusus, kur atsispindi kokios nors jų charakterio, gyvenimo būdo savybės; surinktus kūrinius užrašyti, aptarti, panagrinėti, apibūdinti rusus, išskiriant pagrindinius jų bruožus, pastebėtus analizuojant kūrinius, galiausiai padaryti išvadą, ar pasiteisino mano žinomi stereotipai apie tautą.

Objektas: rusų (rytų slavų) tauta.

Kūrinių specifika: rinkau anekdotus, posakius ir patarles. Anekdotai – trumpi komiški pasakojimai, dažnai pašiepiantys, orientuoti į silpnybes, todėl dažniausiai juose atsispindi neigiamos žmonių savybės, nepavykę poelgiai, nesėkmės. Mano surinktuose anekdotuose atsispindi rusų alkoholizmas, politinė sistema, dalis yra ir apie naujuosius rusus. Kitas žanras, kuriuo rėmiausi, tai patarlės. Tai vaizdingi trumpi pasakymai, kartais gali būti ir perkeltinės reikšmes, kuriais neretai pamokoma ar patariama. Mano surinktos patarlės – labai įvairios, tačiau visos jos parodo visiškai kitokį rusų būdą nei „anekdotinis rusas“, nes atskleidžia gerąją, stipriąją rusų pusę. Paskutinis žanras, kuriuo rėmiausi – įvairūs posakiai, kurie yra trumpi žodžių junginiai, frazės, dauguma jų -  pašiepiantys, juokingi. Kai kuriuos posakius verčiau iš rusų kalbos, kai kurie jų – ir su paveikslėliais.

Šaltiniai: kūrinius rinkau įvairiose lietuviškose ir rusiškose internetinėse svetainėse.

Daugelis kūrinių populiarūs, nes kai kuriuos anekdotus ir pati esu skaičiusi ar girdėjusi anksčiau, posakius, patarles kartais taikome ir lietuvių tautai, nors dalis jų ir buvo matytos pirmąkart, o štai paveikslėliai su posakiais plačiai žinomi, nes daugeliu jų vis kas nors pasidalina Feisbuke.

Darbo tipas:
Dalykas:
Apimtis:
1549 žodžiai (-ų)
Lygis:
Universitetas
Atsisiųsti