Virtualios rinkos elektroninių tyrimo efektyvumo vertinimas

27 psl. / 4778 žod.

Ištrauka

Pasaulinis tinklas ir sparti jo plėtra sukūrė sąlygas ne tik pasiekti informaciją iš nuošaliausio pasaulio taško, bet ir tapo palanke terpe virtualios rinkos vystimuisi. Patrauklesnė teisinė aplinka, žemesni verslo administravimo ir išlaikymo kaštai, tiesioginis bendravimas su klientais, paprastas patekimas į naujas rinkas lemia tai, kad internetinėje erdvėje atsiranda vis daugiau elektroninių parduotuvių, kurios tampa visuotinai pripažįstamos eilinių vartotojų tarpe, o auganti paklausa atneša pelną verslo steigėjams. Tai savo ruožtu padidina konkurenciją tarp tokius pat ar panašius produktus ar paslaugas siūlančių įmonių. Poreikis išsilaikyti rinkoje, įgyti konkurencinį pranašumą, pritraukti, patenkinti bei išlaikyti kuo didesnį vartotojų skaičių verčia rinkodaros specialistus ir verslininkus ieškoti efektyvesnių kelių tinklapių lankytojų tyrimui.

Lankytojų elgesio ypatybės bei jų duomenų rinkimas internete skatina ieškoti tikslesnės analizės siekiant efektyvesnio verslo planavimo, prekių bei paslaugų pardavimo per pasaulinį tinklą. Atliekant tokius tyrimus bei analizes tikslinga yra teisingai pasirinkti tinkamus tyrimo metodus.

Elektroniniai tyrimo metodai skirti duomenų rinkimui, vertinimui, analizei bei ataskaitų pateikimui. Šių tyrimų tikslas yra suprasti ir optimaliai išnaudoti virtualią erdvę. Virtualios rinkos analizė yra ne tik svetainės lankytojų matavimo priemonė, vartotojų elgesio internete stebėjimas, tačiau gali būti naudojama kaip verslo ir rinkos tyrimų priemonė siekiant rasti efektyvesnių būdų pelningumui užtikrinti. Taip pat gali padėti įvertinti reklamos kampanijų rezultatus bei pateikti duomenis kaip pasikeitė lankytojų srautai po naujos reklamos paleidimo. Patyrę rinkodaros specialistai analizuoja rinką, paleidžia ir išbando naujas reklamos kampanijas ir tiria vartuotojų elgesį tinklapyje taip norėdami padidinti pagrindinį tinklapio darbo efetyvumo rodiklį - investicijų grąžą.

Pelningumo augimo galima pasiekti keliais būdais. Verslininkai tai užtikrina sekančiais metodais:

1. Konvertuoja lankytojus į klientus (prekyba)

2. Išlaiko vartotojus (pakartotinas pardavimas).

Virtualioje erdvėje atsiranda vis daugiau elektroninių parduotuvių, kurios net ir esant tobulai konkurencijai, nori užimti tam tikrą rinkos dalį ir rasti savo nišą. Tai skatina verslininkus imtis atitinkamų rikodaros sprendimų, tokių kaip rinkos tyrimai, kurie padeda įmonei išlikti veiksniu ir perspektyviu rinkos dalyviu. Yra dvi rinkos tyrimų analizės kategorijos: išorinė analizė ir vidinė arba tinklapių analizė. Išorinė analizė susijusi su interneto matavimu ir analize visumoje.

Tai apima galimybes matuoti svetainių potencialią auditoriją (galimybė), reklamos poveikį (matomumas) ir susidomėjimą (komentarai).

Vidinė analizė - tinklapio efektyvumo vertinimas komerciniu požiūriu. Šie duomenys paprastai lyginami su pagrindinais tinklapio darbo efektyvumo rodikliais ir naudojami siekiant pagerinti auditorijos atsiliepimus apie tinklapio darbą bei didinti lankytojų lojalumą ir skatinti perkamąją galią.

Vidinė analizė tiria lankytojo kelią tinklapyje. Ji apima skatinimą ir konversiją; pvz., kokie nukreipiamieji puslapiai skatina lankytojus apsilankyti tinklapyje, kokių būdu lankytojas tampa vartotojų, kokie veiksniai įtakoja apsipirkimą, kurie tinklapio puslapiai populiariausi ir dažniausiai lankomi, kiek vidutiniškai laiko praleidžia vienas lankytojas tinklapyje ir t.t.

Trumpai tariant vidinė analizė tiria lankytojų elgesį virtualioje rinkoje ir vystoma siekiant:

1. Sumažinti vartotojų pritraukimo kaštus bei didinti jų lojalumą.

2. Konversijos procento didinimas iš lankytojo į vartotoją.

Toliau šiame darbe bus plačiau nagrinėjama būtent vidinė virtualios rinkos aplinka. Šio darbo tikslas yra apžvelgti ir įvertinti elektroninių tyrimo metodus bei jų efektyvumą.

Darbui keliami sekantys uždaviniai:

 • Rinkos elektroninių tyrimų nauda ir situacijos apžvalga;

 • Iš literatūros kilusių problemų tyrimui metodikos parinkimas;

 • Tyriamos metodikos suderinimas ir duomenų kaupimas;

 • Duomenų analizė ir apibendrinimas.


Turinys

 • Įvadas3
 • 1. Virtualios rinkos eletroniniai tyrimo metodai jų taikymas ir nauda5
 • 1.1 Elektroninių tyrimo metodų apžvalga5
 • 1.2 Elektroninių tyrimo metodų rūšys ir taikymas7
 • 1.3 Serverio registro ir skaitiklių privalumai ir trūkumai11
 • 2. Virtualios parduotuvės elektroninių metodų tyrimas13
 • 2.1 Virtualios parduotuvės „Kvepalų magija“apžvalga13
 • 2.2 Tinklapio lankomumo statistiniai duomenys ir jų analizė15
 • 2.3 Virtualios parduotuvės pelnas ir ROI apskaičiavimas21
 • Išvados23
 • Santrauka25
 • Literatūros šaltiniai27

Reziumė

Autorius
wiktorija
Tipas
Referatas
Dalykas
Vadyba
Kaina
€3.06
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Bal 25, 2018
Publikuotas
2010 m.
Apimtis
27 psl.

Susiję darbai

Reklamos psichologinio efektyvumo tyrimas

Vadyba Referatas julius
Pastaruoju metu mobilusis ryšys tapo neatskiriama mūsų gyvenimo dalimis. Kai prieš kiek mažiau nei dešimt metų šia paslauga galėjo naudotis tik ne didelė...

Sporto klubo rinkos tyrimas (prezentacija)

Vadyba Prezentacija 2020 m. Dovydas2
Pristatyme pateikta informacija: "GymPlius" pristatymas, prekinis ženklas, kainodara, kainos palyginimas su konkurentais, paslaugos, rinkos tyrimas, SSGG analizė, išvada.