Herodoto „Istorijos“ genezė, stilius ir meninės ypatybės

4 psl. / 1495 žod.

Ištrauka

Herodotas (484 – 430 m. pr. Kr.), laikomas istorinės prozos pradininku, kilęs iš Mažosios Azijos miesto Halikarnaso. Jis daug keliavo po Artimąją Aziją, Babiloną, Egiptą, Trakiją, Juodosios jūros pakrančių miestus, ilgai gyveno Atėnuose ir mirė, matyt, Italijos Turino mieste. Jo „Istorija“ dar vadinama „Mūzomis“. Nežinia, kokia buvo autoriaus sumanyta veikalo antraštė, nes pavadinimą „Mūzos“, atrodo, bus davę vėlesnių helėnizmo laikų mokslininkai, suskirstę kūrinį į 9 knygas, kiekvieną jų pavadindami kurios nors mūzos vardu.

Herodotas užsimojo parašyti ne vienos šalies, o vieno įvykio – graikų karų su persais – istoriją. Pasamprotavęs apie mitiniais laikais peržengtas natūralias ribas ir atsiradusią priešpriešą tarp Azijos ir Europos dėl pagrobtų moterų (Helenos, Europos, Ijos), jis pradeda nuo lidų karaliaus Kroiso, pirmojo Mažosios Azijos helėnus pavergusio ar privertusio mokėti duoklę barbaro, aprašo Lidijos, paskui Persijos istoriją, santykius su kaimyninėmis šalimis, lygiagrečiai pasakodamas apie svarbiausius graikų polius Atėnus ir Spartą. Nukrypimai pasidaro ilgi ir platūs (pasakojimas apie Egiptą užima visa 2 knygą, pasakojimas apie skitus – didesniąją 4 knygos dalį ir t.t.), tik 5 knygoje pereinama prie graikų karų su persais preliudijos – Mažosios Azijos graikų miestų sukilimo. Taigi būtent nuo 5 knygos Herodotas susikoncentruoja ties vieno istorijos įvykio – graikų karo su persais aprašymu.

Reziumė

Autorius
lukas2
Tipas
Referatas
Dalykas
Istorija
Kaina
€1.95
Lygis
Universitetas
Publikuotas
Bal 28, 2018
Apimtis
4 psl.
Įvertinimas

Susiję darbai

Istorijos viso kurso konspektas VBE

Istorija Konspektas neila
Konspekte pateiktas visas istorijos kursas, todėl tikrai pravers besiruošiant istorijos valstybiniam egzaminui. Informacija pateikta labai glaustai, todėl lengva mokytis.

Istorijos konspektas

Istorija Konspektas neila
Konspekte yra viskas ko reikia norint gerai pasiruošti istorijos egzaminui. Informacija glausta. Kiekvienoje temoje išskirtos svarbiausios sąvokos, asmenybės, įvykiai. Konspektas buvo parašytas specialiai...

Naujasis menas:nuo romantizmo iki modernizmo

Istorija Prezentacija 2017 m. kotryna25
Šioje prezentacijoje yra ne tik pristatomos svarbiausios XIX-XXa.pradž. meno kryptys,tokios kaip: Romantizmas,Realizmas,Impresionizmas,Modernizmas,bet ir tiksliai pateikiami jų skirtumai.

11 klasės istorijos konspektas

Istorija Konspektas 2017 m. royal
Darytas konspektas 11 klasėje, kad būtų lengviau pasiruošti 12 klasės egzaminui. viskas yra išsamu ir būtent tai, ko reikia.

Konspektas 12 klasės istorijos egzaminui

Istorija Konspektas 2016 m. studentė17
Konspektas skirtas 12 klasės mokinių istorijos valstybinio brandos egzamino pasiruošimui. Konkreti ir susisteminta medžiaga lengvai padės įsiminti svarbiausius istorijos įvykius, datas, asmenybes. Konspekte...