Alano Vatso religijos filosofija

12 psl. / 2644 žod.

Ištrauka

Kas yra religija? Ar tai reiškinys, padedantis mums gyventi? Ar tai esame mes, kurie palaikome religijos egzistavimo idėją ir taip leidžiame jai gyvuoti? Šie ir begalės kitų klausimų ne vieną šimtą metų vertė ir verčia filosofus daug analizuoti, mąstyti ir diskutuoti. XX amžiaus prancūzų rašytojas Antuano de Sen Egziuperi yra pasakęs: „Jei ta religija, ta kultūra, tas vertybių matas, ta veikimo forma, o ne kuri kita įgalina žmogų pajusti sielos pilnatvę, padeda išsiskleisti jame žmogiškajai didybei, kurios jis nė nemanė turįs, tai, vadinasi, kaip tik tas vertybių matas, ta kultūra, ta veikimo forma ir yra tikroji žmogaus tiesa“ (Antuano de Sen Egziuperi).Tai viena iš daugelio skambių frazių, sukurtų bandant paaiškinti religijų įvairovę ir visų jų vienodai lygią svarbą žmonių gyvenime. Šiame darbe bus siekiama daugiau paaiškinti apie pačią religijos filosofiją, dalis to bus daroma remiantis Antano Maceinos knyga „Religijos filosofija“.

Faktas, jog rytų ir vakarų religijos turi skirtumų: rytų religijoje matome budizmą, islamą, o vakaruose dominuoja krikščionybė. Jei yra elementarūs skirtumai tarp religijų, kalbant apie filosofiją rytuose ir vakaruose daugelis susimąstytų: ar filosofija tokia pati visur, ar ne? Rytų šalyse atsispindi nebūties viršenybė, o tiesos negalima išreikšti žodžiais, tuo tarpu vakarų šalyse yra randama būties viršenybė, bei noras tiesą apibūdinti žodžiais. Vis daugiau sužinant, kyla dar daugiau klausimų, visgi, ar religijų įvairovė yra suderinama? Į šį klausimą ir kitus bus bandoma atsakyti remiantis filosofo Alano Vatso mintimis, idėjomis ir įžvalgomis.

Alanas Vatsas buvo britų filosofas, rašytojas ir oratorius, labiausiai žinomas dėl rytų filosofijos perteikimo vakarų visuomenei. Jis domėjosi tiek krikščionybe, tiek budizmu, todėl būtent šis autorius yra galintis palyginti dviejų skirtingų religijų svarbą. Šiame darbe, bandant parodyti kontrastą tarp rytų ir vakarų religijų, bus remiamasi Alano Vatso knygomis „Become what you are “ , „The tao of philosophy“ ir „Psychotherapy East & West “. Būtent dėl skirtingų kraštų (rytų ir vakarų) religijos aktyvumo, nuolankumo bei pačio tikėjimo ne tik praeityje, bet ir dabartyje, šiame darbe, remiantis XX amžiaus filosofo Alano Vatso įžvalgomis bei idėjomis, bus siekiama paaiškinti kas yra tikroji religija, kaip skirtingos religijos ir kultūros (rytų ir vakarų) prieštarauja viena kitai ir kokios filosofinės įžvalgos tai padeda suprasti.


Turinys

  • Įvadas3
  • 1. Religijos filosofijos pobūdis4
  • 2. Alano Vatso religijos filosofijos samprata ir jos interpretacija6
  • 2.1. Vakarų religijos filosofija7
  • 2.2. Rytų religijos filosofija8
  • 3. Rytų ir vakarų religijų filosofijų skirtumai9
  • Išvados10
  • Literatūros ir šaltinių sąrašas11

Reziumė

Autorius
glinskaite
Tipas
Referatas
Dalykas
Filosofija
Kaina
€2.41
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Rgs 5, 2018
Publikuotas
2017 m.
Apimtis
12 psl.

Susiję darbai

Filosofijos konspektas

Filosofija Konspektas alinat
1. Filosofijos samprata Filosofija bendras vis nagrinėjantis mokslas, kuris susiformavo prieš 2,5tukst. metų. Filosofijos tėvyne yra laikoma Graikija, nes: 1.Gr. buvo palankus gyvenimo...

Kas yra filosofija?

Filosofija Referatas 2016 m. ddominyka
Remiantis A. Anzenbacher vadovėliu "Filosofijos įvadas" analizuojama ir samprotaujama kas yra filosofija?