Virtualių elektrinių lietuvoje prognozė

7 psl. / 1658 žod.

Ištrauka

Tobulėjant naujausioms technologijoms atsiranda naujovių ir elektros tinklo valdyme. Tam tikslui sukurta virtualioji elektrinė, kurios pagalba galima valdyti (pvz.; vėjo jėgainę, saulės elektrinę, hidroelektrinę) elektrinę nuotoliniu būdu nesvarbu iš kurios vietos. Internetu valdomos visos prijungtos elektrinės padeda sumažinti nuostolių skaičių, patogesnis valdymas suteikia galimybę pastebėti problemą iškart įvykus gedimui, sumuoja duomenis ir dėl visa to veikia kaip viena didelė elektrinė.

Virtuali elektrinė (toliau VE) – yra pastaruoju metu labai greitai auganti naujovė, kuri turi labai daug apibrėžimų. Visi tie apibrėžimai pateikia, kad VE yra paskirstytų generatorių technologijų sujungimo centras, siekiantis juos valdyti kaip vieną elektrinę (Othmana, Hegazy, Abdelaziz, 2017). VE naudoja informacines ir ryšių technologijas, kad sujungtų skirtingas elektrines ir galėtų kontroliuoti bei valdyti elektros energijos srautą tarp jų, siekiant geriausiai išnaudoti sistemos veikimą. VE technologija kartu su elektrinėmis ir dišpečerinėmis formuoja skirtingų paskirstytų energijos išteklių koaliciją.

Virtuali elektrinė yra „debesų“ pagrindu paskirstytas valdymo centras, jis turi galios balanso, linijos perdavimo ir vietinius apribojimus. Centralizuota VE kontrolė reikalauja globalinės informacijos iš visų prijungtų atsinaujinančių šaltinių, bet jie yra linkę į katastrofiškus gedimus kai centralizuoti mazgai sugenda (Chen, Li, 2017). Dėl šių priežasčių mažai vartotojų renkasi naudoti šią technologiją. 

Tikslas: atlikti virtualios elektrinės Lietuvoje galimybių prognozę.

Uždaviniai:

1. Išanalizuoti virtualių elektrinių eksploatavimą.

2. Pateikti dabartinių virtualių elektrinių duomenis.

3. Prognozuoti virtualių elektrinių duomenis ateityje.


Reziumė

Autorius
initas
Tipas
Referatas
Dalykas
Inžinerija
Kaina
€2.15
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Rgs 13, 2018
Publikuotas
2017 m.
Apimtis
7 psl.

Susiję darbai