Plaukimo nugara technika ir nuosekli mokymo metodika (imitaciniai judesiai sausumoje, judesiai kojomis, judesiai rankomis, visų judesių derinimas, kvėpavimo ypatumai)

5 psl. / 1386 žod.

Ištrauka

Plaukimas nugara yra viena iš keturių plaukimo stilių, reguliuojamas FINA, ir tai vienintelis reguliuojamas plaukimo ant nugaros stilius. Šio stiliaus pranašumas yra lengvas kvėpavimas, tačiau yra ir trūkumas – sunku matyti kur plaukiama. Plaukimas nugara – vienas paprasčiausių plaukimo stilių, nes veidas visą laiką yra virš vandens. Tačiau netaisyklingi judesiai ir čia gali pridaryti bėdos. Pavyzdžiui, netinkamai darydami rankos mostą galime delnu sau ant veido užsipilti per daug vandens, išsigąsti ir prarasti bet kokį norą toliau mokytis šio plaukimo stiliaus. Šis stilius taip pat išsiskiria iš kitų sportinių plaukimo stilių starto pozicija. Šis stilius yra panašus į apverstą plaukimą krauliu. Lyginant visus keturis plaukimo būdus (krauliu, nugara, krūtine (brasu), peteliške (delfinu)), pastebėta, kad pastoviausias greitis yra plaukiant nugara ( Kepežėnas, 2006). Tiek plaukimas nugara tiek krauliu pasižymi ilgais grybšniais.

Plaukimo nugara technika: plaukiant nugara atliekami pakaitiniai nepertraukiami rankų grybšniai ir kojų judesiai aukštyn žemyn. Kūno padėtis beveik horizontali (Skyrienė ir kiti, 2004). Galva pakaušiu remiasi į vandens paviršių. Žvilgsnis nukreiptas aukštyn ir truputį atgal. Nardinant rankas į vandenį galimi svyravimai aplink kūno išilginę ašį, tačiau galvos padėtis nesikeičia. Kvėpavimas derinamas su rankų judesiais: atliekant grybšnį viena ranka įkvepiama (tik pro burną), kita ranka – iškvepiama (galima ir pro burną, ir pro nosį). Grybšnio metu rankos pirštai suglausti ir visą laiką remiasi į vandenį, oru perkeliama ranka atpalaiduojama.


Reziumė

Autorius
raminta15
Tipas
Referatas
Dalykas
Sportas
Kaina
€2.15
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Rgs 18, 2018
Publikuotas
2016 m.
Apimtis
5 psl.

Susiję darbai

Plaukimas ir fizinis aktyvumas vandenyje

Sportas Konspektas virpšaitė
Plaukimas – aktyvus arba pasyvus judėjimas vandenyje. Sportinio plaukimo tikslas – kuo greičiau įveikti tam tikrą atstumą tam tikru plaukimo būdu. Plaukimas laikomas...

Plaukimo krauliu technika ir mokymo metodika

Sportas Referatas raminta15
Plaukimas krauliu paprastai laikomas greičiausiu iš keturių sportinių plaukimo stilių. Kraulio plaukimo stilius yra beveik visada naudojamas laisvo stiliaus plaukimo varžybų metu, todėl...