Vaiko higiena ir socialinis ugdymas

14 psl. / 3171 žod.

Ištrauka

Stipri sveikata padeda žmogui ne tik gerai jaustis fiziškai, bet ir apskritai gyventi kokybiškiau, lengviau realizuoti savo sumanymus ir tikslus, įveikti sunkumus bei negandas. Žmogaus sveikata pradeda formuotis dar embriono vystymosi laikotarpiu. Vos gimęs kūdikis yra silpnas, jautriai reaguoja į aplinkos veiksnius, įvairius dirgiklius. Jis negalėtų užaugti be suaugusiųjų globos ir priežiūros. Štai kodėl vaiko sveikatą reikia ugdyti nuo pat pirmųjų dienų.Ypač svarbų vaidmenį šioje srityje atlieka šeima.

Sveikatos ugdymas – tai sąmoningai sudarytos sąlygos, kurių tikslas – ne tik suteikti žinių, bet ir padėti formuotis teigiamoms sveikatos atžvilgiu elgesio nuostatoms bei sveikos gyvensenos įgūdžiams, atsisakyti žalingų įpročių bei keisti požiūrį į sveikatą (PSO, 1994). 

Toks ugdymas skatina su sveikata susijusių naudingų įpročių, vertybių ir elgesio formavimąsi. Sveikos gyvensenos pradmenys ypač svarbūs vaikystėje ir paauglystėje, kai sparčiai auga ir vystosi organizmas. Be to, vaikystėje susiformavę įgūdžiai išlieka visą gyvenimą. Nereikia pamiršti, kad dažniausiai pasitaikančios suaugusiųjų ir vaikų ligos taip pat yra glaudžiai susijusios su žmogaus gyvenimo būdu.

Ikimokyklinio amžiaus vaikas ypač jautrus aplinkai. Ši taisyklė galioja ir kalbant apie jo fizines ir psichines galias, sveikatos ugdymą. Vaikų požiūris į savo sveikatą, fizinio aktyvumo formas labai priklauso nuo tėvų įgūdžių rūpintis savo sveikata, noro ją palaikyti ir stiprinti. Kuo tėvai labiau rūpinasi savo sveikata, tuo ir jų vaikų požiūris į savąją bus palankesnis.

Siekiant turėti gerą sveikatą, reikia ją ugdyti nuosekliai ir sistemingai – pasitelkti tinkamas priemones. Taip  žingsnis po žingsnio, diena po dienos vaikas įgyja vis daugiau žinių apie vidinę sielos ramybę ir asmenybės darnų santykį  su supančia aplinka, asmens higieną, suderintą mitybą, fizinį aktyvumą, reguliarų miegą ir kt. Taigi, laikui bėgant, mažylis išmoksta saugoti sveikatą, supranta ją silpninančių veiksnių žalą, suvokia, kaip teisingai elgtis.

Šiame straipsnyje aptarsime 5 „sveikatos įstatymus“, kurių laikantis vaikutis augs sveikas.


Turinys

  • 1. Vaiko sveikatos ugdymas
  • 1.1 rytinė mankšta
  • 1.2 Poilsio svarba
  • 1.3 Mitybos įpročiai
  • 2. Vaiko higiena

Reziumė

Autorius
brigita99
Tipas
Referatas
Dalykas
Pedagogika
Kaina
€2.54
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Spa 22, 2018
Publikuotas
2017 m.
Apimtis
14 psl.

Susiję darbai

Gabių vaikų ugdymas

Pedagogika Prezentacija 2010 m. everesta
Kas yra gabumai, kaip jie pasireiškia, kokie vyrauja mitai ir kokie yra faktai apie gabius vaikus ir jų ugdymą.

Socialinių įgūdžių ugdymas vaikystėje

Pedagogika Referatas 2013 m. angel
Temos aktualumas. Sąvokos ,,socializacija vaikystėje‘‘ mokslinį reikšmingumą ir šio reiškinio svarbumą visuomenei sociologas L. Broomas nusakė taip: ,, Visuomenės nariai turi išlaikyti socialinę...