Humanitariniai mokslai / Religija

Budizmo atėjimas į Kiniją, kaip tai susidaria su vyravusiu Daoizmu I – IV a.

0 atsiliepimų
Autorius:

                  Budizmo pradininku yra laikomas Sidharta Gautama gimęs maždaug VI – V amžiuje (įvairiuose šaltiniuose yra pateikiamos skirtingos datos) pr. Kr. Gimęs įgauna vardą Buda ir ilgainiui paplinta jo religija Budizmas. Buda nėra pavadinimas, tai vardas žmogaus, kuris pabudo. Buda iš tiesų egzistavo, bet tai nebuvo Dievo sūnus, tai buvo paprastas žmogus, kurį pagimdžiusi motiną iš kart miršta, jį augina motinos sesuo. Tėvas gavęs pranašystę bijo, kad ji neisšipildytų. Apsupa jį prabangą, gerove ir uždaro rūmuose. Vėliau Buda įsisavinęs visus menus, mokslus su savo tarnu ištrūksta iš rūmų ir palieka savo žmoną ir neseniai gimusį sūnų. Ilga laika jis gyvena atsikyręs, medituoja, įveikia visus išbandymus, kol galiausiai nušvinta ir pradeda skelbti savo mokymą. Pasak Budizmo Buda gali tapti kiekvienas žmogus, pažinęs Dharmą ir patyręs nušvitimą, tai yra vienas esminių tikėjimų Budizme.  Įvairiose istorijose ir šaltiniuose Budų būtą labai daug. Dėka Budos budizmas tampa pirmąja organizuota bendruomene pasaulyje, buvo pradėtos statyti buveinės, vienuolynai. Budizmo tikslas nėra bauginti, gyvenimo tikslas yra lavinti save, psichika, tobulėti, bandoma parodyti, kad žmogus pats kuria savo likimą.

              Budizmas Kinijoje atsiranda pirmame amžiuje. Šilko kelias jungia Kiniją ir Indiją, taip prekybos keliu ateina Budizmas. Keliauja ir pirkliai ir vienuoliai, kurie atgabena budizmą. Ir taip susiduria su tuo metu Kinijoje vyravusiu Daoizmu. Šio darbo tikslas yra trumpai apžvelgti, kaip budizmas įsigali Kinijoje, kokie faktai tai lemia, nes kaip žinome Kinijoje budizmas yra išlikęs iki mūsų dienų.

               Darbe yra iškeliamos kelios problemos. Pirmoji, tai kaip budizmas susiduria su vyravusiu Daoizmu?  Antroji, tai kaip Budizmas įsitvirta Kinijoje, kokios sąlygos ir veiksniai tai lemia?

                Darbo pradžioje apžvelgsiu, kaip ir kada budizmas atkeliauja į Kiniją iš Indijos. Norint įvertinti, kaip budizmas paveikė tuo metu vyravusias sistemas, reikia išsiaiškinti pirmiausia, kaip jis įsigalėjo Kinijoje. Antroje dalyje kalbėsiu apie tai, kaip Budizmas susiduria su vyravusiu Daoizmu ir apie įtaką, kurią Daoizmas darė Budizmui.

Darbo tipas:
Dalykas:
Apimtis:
3265 žodžiai (-ų)
Lygis:
Universitetas
Atsisiųsti