Sausos odos kosmetologinė priežiūra

15 psl. / 3733 žod.

Ištrauka

    1. Darbo tikslai ir uždaviniai

Išanalizuoti odos sandarą, bei sausos odos fiziologiją. Parinkti sausos odos procedūrą, ją aprašyti. Parinkti individualios  priežiūros liniją sausai odai, bei ją išanalizuoti. Išnagrinėti biologiškai aktyvių medžiagų įeinančių į sausos odos kosmetinius produktus veikimą.

Šią temą pasirinkau todėl, kad ši problema aktuli šiandien ( pvz. tobulėjant technikai  ši problema darosi vis aktualesnė - soliariumai)

"Nėra švelnesnio, prašmatnesnio ir puikenio audinio, kaip graži moters oda". Moters oda estetiniu atžvilgiu yra svarbiausias jos grožio atributas. Puiki ir graži oda gali kompensuoti visus odos trūkumus. Net ir tobuliausia moreris nėra patraukli, jei jos veido oda yra suglebusi, šiurkšti, pleiskanojanti.

                      Sausa oda - tai dažnai pasitaikantis odos tipas. Oda pasidaro sausa, kai išsiskiria nepakankamai riebalų, o prakaitas nuo paviršiaus išgaruoja per greitai. Sausa paprastai yra subrendusių ir vyresnio amžiaus moterų oda, bet tokia oda gali būti ir jaunų moterų.

                      Sausos odos riebalinių liaukų veikla yra silpna. Oda ne visuomet išskiria nevienodai riebalų. Tai priklauso nuo amžiaus, maisto, vidaus sekrecijos liaukų veiklos, virškinamojo trakto, gyvenimo bei darbo sąlygų. Visų žmonių riebalų sekrecija nuo pat vaikystės yra mažesnė , kitų - didesnė. Oda netenka riebalų ir nuo netinkamos higieninės priežiūros (pvz.:dažnai prausiama muilu). Taip pat oda sausėja nuo Ultra violetinių spindulių poveikio, nuo staigių temperatūros pasikeitimų. Didelę reikšmę odos sausėjimui, riebalų ir prakaito sekrecijaituri psichinė būklė.

                      Sausa oda yra plona, permatoma, išakyta smulkių porų, dažnai šerpetojanti, dirgli ir greit raustanti. Tokioje odoje gali išsiplėsti kraujo kapiliarai, atsirasti ankstyvų raukšlių

                                           Sausos odos priežastys:

                      1.  Hormonų antibalansas: estrogenų daugiau, androdenų mažiau. Riebalinės liaukos gamina per mažai  odos riebalų ir odos mantijai jų per mažai.

                      2.  Maiste trūkumas riebalų, augalinių aliejų

                                           Požymiai:

                      Poros neišsiplėtusios, jokios "apelsino žievės" nėra, riebios išvaizdos nėra, inkštirų, pūlinių nėra. Gali būti pleiskanų. Odos PH=4,6                 

                                           Gydymas:

                      Gausiai naudoti augalinių aliejų (jojobos, avokado, saulėgrąžų, sojos, migdolų, riešutų (makedonijos, lazdyno), kukurūzų, muskusinės rožės ir norkos (audinės) taukų, banginio taukų, ryklio taukų.

                      Sausos odos komfortas - linolinė rūgštis, linoleninė rūgštis, omega 3 = riebiosios rūgštys. Aliejai ir ampulės tinka tiek sausai jaunai, tiek sausai vyresnei odai, nėra apsaugos su saulės filtrais.

                      Sausoje odoje trūksta drėgmės, o drėgmė yra sveikos ir gražios odos pagrindas, deja, mūsų kūnas kiekvieną dieną praranda dalį vandens.

                      Sveikos odos raginiame sluoksnyje yra 10-20% vandens. Taigi didieji vandens rezervuarai yra dermoje, hipodermoje. Juos kasdien turime papildyti, išgerdami 2 litrus skysčių per parą. Vanduo patekęs į kraujotakos sistemą praeina odos sluoksnius ir truputį (400-600g per parą) vandens išgaruoja per raginį sluoksnį.

                      Oda iš prigimties gali pati saugoti drėgmę savyje dėl sandaros ypatumų (kolageninių skaidulų, hialiuroninės rūgšties, hidrolipidinės plėvelės). Tačiau senstant odai, šie drėgmės apsauginiai mechanizmai neveikia ir oda sausėja.

                      Be to, kasdien odą veikia daugybė išorinių faktorių, dėl kurių oda praranda drėgmę, tai vėjas, šaltis, saulė, sumažėjęs ozono sluoksnis atmosferoje, oro kondicionavimas, šildymas ir kt.

                      Odos drėgmei išlaikyti labai svarbi hidrolipidinė plėvelė. Todėl sausai odai labai sunku išlaikyti drėgmę dėl nepakankamos hidrolipidinės plėvelės.


Reziumė

Autorius
ziviliukas21
Tipas
Referatas
Dalykas
Medicina
Kaina
€2.67
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Spa 28, 2018
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
15 psl.

Susiję darbai

Stomos ir jų priežiūra

Medicina Referatas bigis
Istorija. Pirmosios stomų operacijos atliktos jau XVIII amžiuje, Pillore atliko pirmąją somiją, Duret pirmąją kolostomiją. 1740m. rašytiniuose šaltiniuose nurodyta pacientė Margarete White, žvejo...

Sausa oda. Kosmetologinė priežiūra

Medicina Referatas ziviliukas21
"Nėra švelnesnio, prašmatnesnio ir puikenio audinio, kaip graži moters oda". Moters oda estetiniu atžvilgiu yra svarbiausias jos grožio atributas. Puiki ir graži oda...

Streso paveiktos odos priežiūra

Medicina Referatas 2018 m. saulions
Šiais laikais stresą patiria kiekvienas žmogus. Stresas – sąvoka, kuri yra tvirtai įsiliejusi į mūsų gyvenimą, tačiau ne visi žino, ką ji iš...