Traumų prevencijos būdai. Darbų saugos svarba ir darbdavio ir darbuotojo atžvilgiu. Teisinė dokumentacija

17 psl. / 3606 žod.

Ištrauka

Nelaimingus atsitikimus, apsinuodijimus ir traumas pagrįstai galima vadinti Lietuvos

nacionaline nelaime, nes mirtingumas nuo jų, lyginant su kitomis Europos šalimis, yra labai aukštas ir toliau intensyviai didėjantis. Mirties priežasčių struktūroje nelaimingi atsitikimai ir traumos užima trečiąją vietą po širdies kraujagyslių ligų bei piktybinių navikų. Darbingo amžiaus žmonės nukenčia dėl nelaimingų atsitikimų darbe. Daugiausia nelaimių įvyksta statybose, elektros, dujų ir vandens tiekimo, transporto, sandėliavimo, ryšių įmonėse. Būtina užkirsti kelią šioms nelaimėms, stiprinant darbų saugą, darbuotojų atsakomybę. Vyresnio amžiaus žmonės dažniau pargriūva ar nukrenta ir patiria net mirtinas traumas. Tai būdinga aštuoniasdešimtmečiams ir vyresnio amžiaus žmonėms.

Socialiniai, ekonominiai ir moraliniai nuostoliai, kuriuos Lietuvos valstybė patiria dėl

gyventojų sužalojimų, yra nepaprastai dideli. Lietuvos gyventojų mirtingumas dėl išorinių mirties priežasčių, kurias sudaro tyčiniai ir netyčiniai sužalojimai, yra trečioje vietoje po mirtingumo nuo kraujotakos sistemos ligų ir piktybinių navikų. 2010 m. išorinės priežastys sudarė 10 proc. visų mirties priežasčių. Traumatizmas tarp vaikų ir jaunuolių Lietuvoje yra itin aktuali visuomenės sveikatos problema, reikalaujanti ypatingo dėmesio ir efektyvių prevencijos priemonių įgyvendinimo. Traumos yra trečia pagal dažnumą mirties priežastis Lietuvoje. Lietuvos gyventojų mirtingumas nuo traumų Lietuvoje yra vienas didžiausių Europoje. Asmenų iki 19 metų amžiaus mirčių priežasčių struktūroje išorinės mirties priežastys sudaro beveik 50 proc. PSO nustatė, kad per metus Europos regione įvyksta 80 mln. sužalojimų, kai reikalingas medicininis gydymas. Vienas iš "Sveikata 21" siekinių skelbia, kad iki 2020 m. Europos regione mažiausiai 50 proc. turi būti sumažintas mirtingumas ir negalia dėl nelaimingų atsitikimų darbe, buityje ir laisvalaikiu, ypač šalyse, kuriose yra didelis mirtingumas dėl nelaimingų atsitikimų.

Darbo užduotis: Literatūros analizė traumų prevencijos, darbuotojo ir darbdavio indelis į darbų saugą, teisinė dokumentacija. 


Turinys

  • ĮVADAS3
  • TRAUMATIZMAS4
  • TRAUMŲ PREVENCIJOS BŪDAI4
  • DARBŲ SAUGOS SVARBA DARBDAVIO IR DARBUOTOJO ATŽVILGIU9
  • TEISINĖ DOKUMENTACIJA12
  • IŠVADOS15
  • LITERATŪRA16

Reziumė

Autorius
darina
Tipas
Referatas
Dalykas
Medicina
Kaina
€2.67
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Gru 4, 2018
Publikuotas
2018 m.
Apimtis
17 psl.

Susiję darbai

Įrodymais pagrįsta medicina (picot metodas)

Medicina Rašinys 2019 m. adelė007
Namų darbas iš I kurso 1 semestro slaugos programos universitete: paaiškinti įrodymais pagrįsta mediciną, pritaikymą picot metodu. Gali būti, kad lietuvių kalba labai...