Obuolio kiekybinės ir kokybinės sudėties vertinimas

13 psl. / 2003 žod.

Ištrauka

Obuolys yra sėklavaisis, kuris valgomas šviežias arba perdirbtas. Iš jų gaminamos košės, džemai, uogienės, sultys, kompotai ir t.t. Jie konservuojami - džiovinami, šaldomi ir t.t Obuolys būna nevienodos spalvos (žalsva, raudona, geltona ir kt. ) ir dydžio. Tai vienas populiariausių ir sveikiausių vaisių. Pasaulyje auginama daug rūšių obelų. Obuolių skonis priklauso nuo cheminės sudėties. Juose daug angliavandenių, mineralinių medžiagų, vitaminų iš kurių žmogus gauna maisto medžiagų, o juose esančios medžiagos teigiamai veikia žmogaus organizmą. Didžiausia gydomoji obuolių galia – juose esantys stipriausi natūralūs, stipriai veikiantys serbentai - pektinai. Medicininiais tyrimais nustatyta, kad pektinas iš virškinamojo trakto šalina bakterijas ir sunkiuosius metalus, reguliuoja cholesterolio kiekį kraujyje. Pektinai suteikia jėgų, padeda atsikratyti įtampos. Be to, reguliariai valgant obuolius, organizmas gerai išsivalo.

Pagal vaisių skynimo laiką ir vartojimo trukmę obuoliai yra vasariniai, rudeniniai ir žieminiai. Jie skirstomi į pogrupius: ankstyvieji vasariniai, vasariniai, vėlyvieji vasariniai, ankstyvieji rudeniniai, rudeniniai, velyvieji rudeniniai ir kt. Pagal šį grupavimą skinami obuoliai.

Cheminė obuolių sudėtis labai įvairi. Juos sudaro: vanduo, angliavandeniai, organinės rūgštys, rauginės, dažančios, aromatinės, mineralinės, azotinės medžiagos, vitaminai, glikozidai, fitoncidai. Obuolių cheminė sudėtis priklauso nuo įvairių faktorių: oro sąlygų, veislės, vaisiaus ekspozicijos, kultivavimo technologijų.


Turinys

  • Savarankiškos užduoties tikslai:
  • Nustatyti cheminę sudėtį: kokie elementai ar jų junginiai ir kokiu kiekybiniu santykiu yra analizuojamoje medžiagoje.
  • Savarankiškos užduoties uždaviniai:
  • Pateikti maisto produkto cheminę sudėtį;
  • Parengti maisto produkto mineralinių medžiagų kiekybinį ir kokybinį vertinimą;
  • Nurodyti juslinius rodiklius.

Reziumė

Autorius
milda.pa
Tipas
Referatas
Dalykas
Maisto technologija
Kaina
€2.08
Lygis
Universitetas
Publikuotas
Vas 1, 2019
Apimtis
13 psl.
Įvertinimas

Susiję darbai

Grūdų sudėties, savybių kitimo ir vertės analizė

Maisto technologija Kursinis darbas 2014 m. rozytedovy
Šiais laikais valgiaraščiuose ėmė vyrauti mažai angliavandenių turintis maistas, todėl deramai neįvertinama grūdų (ypač – neperdirbtų grūdų) nauda sveikatai. Nuo neatmenamų laikų grūdai...