Kalbos / Lietuvių kalba

Vilniaus krašto tautinės mažumos ir jų kultūra

0 atsiliepimų
Autorius:

Visi Lietuvos piliečiai, nepriklausomai nuo tautybės yra lygūs prieš įstatymą. Mūsų šalies piliečių, priklausančių tautinėms mažumoms, teises gina Konstitucija. Jos 37-jame straipsnyje pažymima, kad „piliečiai, priklausantys tautinėms bendrijoms, turi teisę puoselėti savo kalbą, kultūrą, papročius“. Pagrindinio šalies įstatymo 45-jame straipsnyje sakoma, jog „piliečių tautinės bendrijos savo kultūros reikalus, švietimą, labdarą, savitarpio pagalbą tvarko savarankiškai. Tautinėms bendrijoms valstybė teikia paramą“.

                      Buvo atlikta etnografinė apklausa ir jos duomenimis galime iš pačių čigonų sužinoti, ką jie mano apie savo gyvenimą, kokių laikosi papročių ir tradicijų.

Kadangi rusų ir lenkų bendruomenės yra gausiausios Vilniaus apskrityje ir jų kalbos yra labai paplitusios šiame regione, o romų bei žydų tautos mažiausiai žinomos savo kultūra bei kalba, toliau bus pateikta išsamesnių pasvarstymų apie tas mažumas ir jų kultūrą.

Darbo tipas:
Dalykas:
Apimtis:
2243 žodžiai (-ų)
Lygis:
Universitetas
Atsisiųsti

Turinys

 • Įvadas
 • Čigonai
 • Žydai
 • Lenkai
 • Rusai
 • Apibendrinimas
 • Literatūros sąrašas:
 • 1. Atamukas S. Lietuvos žydų kelias: nuo XIV amžiaus iki XX amžiaus pabaigos. – Vilnius: Alma littera,2001.
 • 2. Banys B. Lietuvos tautinės mažumos: mokiniams, studentams, mokytojams, dėstytojams: mokymo priemonė. – Vilnius: Rosma,1998.
 • 3. Čiplytė J. V. Amžina knygos tauta: Lietuvos žydų gyvenimo puslapiai. – Vilnius: Homo liber,2001.
 • 4. Paliukienė R. Tautinės mažumos Lietuvoje / Tautinių mažumų ir išeivijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vyriausybės. – Vilnius: Nacionalinių tyrimų centras,1999.
 • 5. Toleikis V. Lietuvos čigonai: tarp praeities ir dabarties. – Vilnius: Garnelis,2001.
 • 6. Vaitiekus S. Čigonai Lietuvoje ir Europoje: straipsnių rinkinys. – Vilnius: Tyto alba,1998.
 • 7. Vaitiekus S. Tautinių mažumų teisės ir pareigos Lietuvos respublikoje: įstatymų ir teisės aktų rinkinys. – Vilnius: Europos informacijos ir dokumentacijos centras Vilniuje,1996.
 • 8. Vaitiekus S. Tautinės mažumos Lietuvos respublikoje: (statistika, informacija, dokumentai) / Tautybių departamentas prie Lietuvos Respublikos vyriausybės. – Vilnius: Valstybės nacionalinių tyrimų centras,1992.

Jums gali būti aktualu

Vartotojai, įsigyję šį darbą, taip pat peržiūrėjo
Šiandien kalbama apie jaunystės kultą – visi privalo būti gražūs, veržlūs, energingi. Ką jūs manote apie diskriminaciją dėl amžiaus ir visuomenę, neigiančią senatvę?
Rašinys Šiandien kalbama apie jaunystės kultą – visi privalo būti gražūs, veržlūs, energingi. Ką jūs manote apie diskriminaciją dėl amžiaus ir visuomenę, neigiančią senatvę?

Grožis - tai nepastoviausias reiškinys pasaulyje, jis keičiasi, transformuojasi įtakojamas įvairiausių faktorių. Grožis [...]

Šiandien kalbama apie jaunystės kultą - visi privalo būti gražūs, veržlūs, energingi. Ką jūs manote apie diskriminaciją dėl amžiaus ir visuomenę kultūrinę spaudą?
Rašinys Šiandien kalbama apie jaunystės kultą - visi privalo būti gražūs, veržlūs, energingi. Ką jūs manote apie diskriminaciją dėl amžiaus ir visuomenę kultūrinę spaudą?

Madinga kalbėti apie visą pasaulį apėmusį jaunystės ir grožio kultą. Patogu jį kaltinti dėl savo [...]

Kalbos kultūra: prašymas mokytojo vietai užimti
Prezentacija Kalbos kultūra: prašymas mokytojo vietai užimti

2012 m. rugsėjo 7 d. Tikybos mokytojo vietai užimti PRAŠYMAS 2012-07-01 Kaunas [...]

Lietuvos tautinis kostiumas (angliškai)
Prezentacija Lietuvos tautinis kostiumas (angliškai)

Lithuanian National Costumes – It is festive Lithuanian costumes which is alive since the 19th [...]

Vilniaus rajonų pavardžių darybos analizė
Referatas Vilniaus rajonų pavardžių darybos analizė

Pavardė – iš tėvų paveldėtas oficialus asmenvardis, kuris rodo asmens priklausymą šeimai. Vaikai gauna tėvo [...]

Pristatykite šiandienos kultūros renginius, ugdančius tautinę tapatybę. Argumentuotai paaiškinkite, kuo jie jums patrauklūs, kuo – ne.
Rašinys Pristatykite šiandienos kultūros renginius, ugdančius tautinę tapatybę. Argumentuotai paaiškinkite, kuo jie jums patrauklūs, kuo – ne.

Šiandien gyvename globalizacijos plėtros metu, todėl yra rizika niekuo nebeišsiskirti iš kitų pasaulio tautų. Norėdami [...]

Alantos krašto karvių vardai
Tyrimas Alantos krašto karvių vardai

Darbo tikslas – nustatyti Alantos krašto žmonių karvių įvardinimo tendencijas ir priežastis, susiskirsčius vardus į [...]

Vydūno Tautinė kultūra ir politika
Referatas Vydūno Tautinė kultūra ir politika

Šiame darbe bus aptariama Vydūno tautinė kultūra ir politika. Bus kalbama kaip Vydūnas suprato tautos [...]

Vilniaus kultūriniai ir gamtiniai ištekliai
Prezentacija Vilniaus kultūriniai ir gamtiniai ištekliai

Vilnius – Lietuvos sostinė ir didžiausias šalies miestas. Tai vienintelė miesto savivaldybė Lietuvoje, kuri apima ne vieną miestą [...]

Lietuva ir tautinės mažumos paskelbus nepriklausomybę
Rašinys Lietuva ir tautinės mažumos paskelbus nepriklausomybę

1918 metais paskelbus Lietuvos nepriklausomybę šalis perėjo į naują gyvenimo būvį. Paskelbtą nepriklausomybę reikėjo įtvirtinti [...]

Kokias tautines vertybes pabrėžia lietuvių literatūra?
Rašinys Kokias tautines vertybes pabrėžia lietuvių literatūra?

Patriotizmas bene svarbiausia vertybė lietuvių literatūroje. Ją ypač pabrėžia romantikai. Šios epochos atstovų kūryboje Tėvynė [...]