Organizmų įvairovės išsaugojimo svarba

8 psl. / 1449 žod.

Ištrauka

Visoms rūšims, tiek egzistuojančioms, tiek išnykusioms, bendra tai, kad visi jų organizmai yra priklausomi ne tik nuo gyvosios gamtos sąlygų, bet ir susaistyti priklausomybės saitais su kitų rūšių organizmais, pvz.: vienos rūšies išnykimas gali būti kitos rūšies išmirimo priežastis. Nusistovėjusių tarpusavio santykių pakitimas išderina gyvybės sistemas ir sukelia grėsmę tolesnei jų egzistencijai. Rūšių naikinimo problema ypač aktuali dabar, kai tenkinant nuolatos didėjančius žmonijos poreikius organizmai naikinami ne tik tiesiogiai, bet ir keičiant ar sunaikinant jų aplinką.

Taikant tobulesnius, šiuolaikiškus gamtos tyrimo metodus, vis daugiau sukaupiama vertingų duomenų apie organizmų sandarą, jų gaminamas medžiagas, poveikį aplinkai. Pagrindiniai skaidytojai gamtoje – mikroorganizmai, tampa vis svarbesni ir žmonių gyvenime. Jie plačiai naudojami mums reikalingoms įvairioms medžiagoms gaminti, biologiniams teršalams valyti ir kt. Didesni organizmai yra svarbūs kaip maisto, vaistų, aprangos ir kitų medžiagų tiekėjai. Tarp daugybės gyvuojančių organizmų yra unikalių, mus reikalingų medžiagų, genų donorai. Išnykus rūšiai, visa tai prarandame.

Šiame darbe aptariama organizmų įvairovės išsaugojimo svarba ir apžvelgiamos priemonės, reikalingos organizmų įvairovės išsaugojimui.


Turinys

  • ĮVADAS3
  • ORGANIZMŲ ĮVAIROVĖS IŠSAUGOJIMO SVARBA4
  • IŠVADOS7
  • LITERATŪROS SĄRAŠAS8

Reziumė

Autorius
perfecta91
Tipas
Referatas
Dalykas
Biologija
Kaina
€1.95
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Sau 14, 2020
Publikuotas
2019 m.
Apimtis
8 psl.

Susiję darbai

Grybų įvairovė

Biologija Prezentacija barbori
PowerPoint pristatymas. Kiekvienoje skaidrėje po kelis sakinius su nuotraukomis ir efektais. Apie negirdėtus grybus. Tinka kaip informacijos šaltinis kuriant kitą darbą.

Roplių įvairovė ir paplitimas

Biologija Referatas mokytoja
Ropliai (Reptilia) yra tiesioginiai senovinių amfibijų, stegocefalų, palikuonys, prisitaikę gyventi ir veistis sausumoje. Pagrindinis šio referato tikslas – susipažinti su roplių ( Reptilia)...

Biologinės įvairovės svarba ekosistemoje

Biologija Konspektas 2016 m. dreamcatcher456
Ekosistemoje visus gyvus organizmus sieja mitybiniai ryšiai. Organizmai pagal apsirūpinimą maistu skirstomi į: gamintojus – organizmus, kurie patys pasigamina organines medžiagas ir tiekia...