Žaidimų varikliai, OpenGL standartas. Analizė ir palyginimas

20 psl. / 5111 žod.
Žaidimų variklių ir OpenGL standarto analizė ir palyginimas. Apžvelgta žaidimų variklių raida, paskirtis ir jų struktūriniai komponentai. Paaiškintas OpenGL standarto susidarymas, reikšmė ir panaudojimo principai. Išanalizuoti žaidimų variklių ir OpenGL panašumai, skirtumai. Apžvelgtos žaidimų variklių ir OpenGL galimos ateities perspektyvos.

Ištrauka

Kompiuterinių žaidimų industrijoje pirmieji žaidimų kūrimo varikliai pasirodė 1990-tųjų pradžioje. Žaidimų varikliai yra galingi programinės įrangos paketai, kurie efektyviai naudoja atvaizdavimo technologijas, specialias duomenų struktūras ir greitinimo technikas tam, kad atvaizduotų trimačių objektų tekstūrą, scenas ir trimačius pasaulius realiu laiku. Tobulėjant žaidimų industrijai ir diegiant naujas atvaizdavimo technologijas, atvaizdavimo našumas ir kokybė nuolat auga. Žaidimų varikliai turi ne tik atvaizdavimo funkcionalumą, bet taip pat siūlo fizikos, garso, tinklo, dirbtinio intelekto modulius ir grafinę naudotojo sąsają, skirtą valdyti naudotojo įvestį ir išvestį.

Šiandien kompiuteriniai žaidimai yra itin sudėtingos sistemos, kurios susidaro iš universalaus žaidimo variklio ir specifinių žaidimo elementų kaip žaidimo taisyklės ir duomenys (pvz., geometrija, tekstūros ir garso failai). Pagrindinis vaidmuo tenka žaidimo varikliui. Šis modulis yra kompiuterinio žaidimo širdis ir pateikia pagrindinę sistemą, nepriklausomą nuo žaidimo. Žaidimų varikliai įtraukia visų rūšių elementus, kurie yra būtini žaidimui. Kai kuriuose žaidimų varikliuose yra taikomos programavimo kalbos, kurios palengvina variklių pritaikymą kūrėjo poreikiams. Šiandien kartu su žaidimų varikliais yra plačiai naudojamos aplikacijų programavimo sąsajos (API), skirtos suteikti kompiuterinę sistemą, biblioteką arba programą, kad programinės įrangos kūrėjas galėtų per kitą programą pasiekti jos funkcionalumą ir apsikeisti duomenimis. Viena iš populiariausių grafinių sąsajų API yra OpenGL. Kyla klausimas, ką programinės įrangos kūrėjui gali suteikti žaidimų varikliai ir OpenGL? Kurį sprendimą yra geriau pasirinkti, kuriant programinę įrangą, vaizdo žaidimus?

Šiame darbe bus daugiausiai nagrinėjami bendri žaidimų variklių principai ir ypatybės bei OpenGL specifikacija.

Turinys

 • Įvadas
 • Žaidimų varikliai
 • Istorinė raida
 • Žaidimų variklių samprata ir panaudojimas
 • Žaidimų variklių struktūra
 • OpenGL standartas
 • Istorinė raida
 • OpenGL samprata ir paskirtis
 • OpenGL panaudojimas
 • Žaidimų variklių ir OpenGL palyginimas
 • Žaidimų variklių ir OpenGL ateities perspektyvos
 • Išvados
 • Literatūra

Reziumė

Autorius
inesa10
Tipas
Referatas
Dalykas
Informatika
Kaina
€2.86
Lygis
Universitetas
Publikuotas
Vas 5, 2020
Apimtis
20 psl.
Įvertinimas

Susiję darbai

Žalingos programinės įrangos analizė

Informatika Referatas meduolis
Internetas tapo neatskiriama daugelio žmonių kasdieninio gyvenimo dalis. Vis daugiau žmonių pradeda naudoti paslaugas siūlomas internetu. Internetas evoliucionavo nuo paprasto komunikacijos tinklo iki...

Techninė ir programinė įranga

Informatika Referatas 2009 m. ev_elin_a
Referatas iš Organizacinio darbo pagrindu. Rašytas studijuojant pirmame kurse ekonomika/vadyba specialybę. Gavau 10.

Video žaidimų industrija

Informatika Referatas 2018 m. gabrieliusmakaras
Referatas apie video žaidimų industriją. Išnagrinėjau video žaidimų istoriją, video žaidimų žanrus, žaidimų rinką ir įtaką.