Smurtas šeimoje: kodėl ir kaip nuo to kenčia vaikai

8 psl. / 1401 žod.

Ištrauka

Smurtas prieš silpnesniuosius ir mažesniuosius kaip fenomenas lydi žmoniją nuo pat pirmų jos gyvavimo metų. Tačiau pasaulis ir jame gyvenanti bendruomenė sparčiai evoliucionavo. Laikmetis, tuometinė politinė ir ekonominė situacija formavo žmonių smurto sąvokos supratimą ir jos vertinimą. Iki tol vykusios raidos kulminacija tapo 1989 metais Jungtinėse Tautose priimta vaikų teisių konvekcija, kurioje buvo surašytos socialinės, pilietinės, ekonominės ir kultūrinės visiems pasaulio vaikams galiojančios teisės. Nors po įvestų įsakymų vaikai buvo teisiškai apsaugoti nuo galimo smurto, kai kurie bendruomenės nariai laikėsi patriarchalinio visuomenės modelio ir palaikė drastišką ‚,auklėjimo“ idėją.     Aktualumas: XXI amžiuje ‚,naminis“ smurtas prieš vaikus yra didžiulio masto problema, kuri nedelsiant reikalauja sprendimo. Pagal ,,UNICEF“ 2006 metais atlikta tyrimą, pasaulyje gyvena mažiausiai 275 mln. vaikų, kurie yra susidūrę su smurtu šeimoje. Šitie skaičiai išreiškia tik dalį šalių, kuriose ši problema yra tiriama, todėl realus skaičius yra daug didesnis. Būtent dėl to žmonės privalo būti informuoti apie smurtą bei būdus, kaip jį atpažinti ir jo          išvengti.      Problema: Smurtas artimoje aplinkoje yra vienas iš daugelio žmogaus teisių pažeidimo būdų, kuris dažnai nėra matomas ir baudžiamas, nes auka bijo kreiptis pagalbos. Taigi smurtas prieš mažesniuosius, jų auklėjimas sadistiškais būdais ir jų nepriežiūra, kurios pasekmės neigiamai atsispindi vaiko tolimesniame gyvenime, yra opi šiuolaikinio sociumo problema, į kurią daugelis žmonių vis dar žiūri palankiai. Šiuo darbu sieksiu ištirti, kodėl šiandieninėje visuomenėje vienomis didžiausiu naminio smurto aukomis tampa vaikai. Remdamasi įvairiomis mokslinėmis knygomis, straipsniais ir atliktais tyrimais, pasistengsiu išanalizuoti pagrindines smurto prieš vaikus priežastis ir formas, prievartos pasekmes ir galimą viso to prevenciją.


Reziumė

Autorius
justemec
Tipas
Referatas
Dalykas
Psichologija
Kaina
€2.15
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Vas 20, 2020
Publikuotas
2019 m.
Apimtis
8 psl.

Susiję darbai

Kaip valdyti konfliktą?

Psichologija Referatas agnieshka85
Konfliktus galima spręsti arba stengtis, kad jie neatsirastų, tačiau antrasis variantas sunkiai įmanomas. Bet koks konfliktas labai stipriai veikia asmenis bei lemia jų...

Vaikai ne tokie kaip kiti. Autizmas

Psichologija Prezentacija marvita
Kas tai yra autizmas? Kaip nusakyti ar vaikas yra autistas? Kas sukelia klasikinį autizmą? Koks yra autisto vaiko pasaulis? Kokios taikomos gydymo metodikos?