Fizinio aktyvumo sąsaja su mokymosi procesu ir rezultatais

21 psl. / 4290 žod.

Ištrauka

Fizinis aktyvumas dažnai yra maišomas su varginančiu sportu salėje ir sunkių svarmenų kilnojimu, tačiau tai yra kur kas platesnė sąvoka. Fizinis aktyvumas – bet kokia kūno judėjimo išraiška, sukelianti griaučių raumenų darbą ir aktyvesnę medžiagų apykaitą, pvz., namų ūkio darbai, laisvalaikio veikla, kuriai reikia pastangų, pasivažinėjimas dviračiu. Negana to - tai žmogaus sveikatą ugdantis veiksnys, laikomas vienu aktualiausiu emocinio, socialinio ir fizinio gerbūvio rodikliu, nulemiančiu žmogaus savijautą ir darančiu įtaką ligų prevenciją [1]. Tuo tarpu fizinis pasyvumas – vienas iš svarbiausių ir reikšmingiausių rizikos veiksnių sveikatai [2].

Šiais laikais tobulėjant technologijom (gamybos mechanizavimas, transporto motorizavimas, buities technizavimas) ir augant gyvenimo kokybei vis sunkiau būti aktyviu žmogumi [3]. Susidaro objektyvios sąlygos, dėl kurių asmuo yra priverstas keisti gyvenimo būdą, atsiranda reikšminga hipokinezės problema. Pasyvus gyvenimo pasekmės netrukus tapo statistiškai apčiuopiamos. 2017 metų tyrimo duomenimis dėl nepakankamo fizinio aktyvumo pasaulyje mirė 1,26 milijonai žmonių (2007metais – 1,03 milijonai), tuo tarpu dėl nutukimo – 4,72 (2007 metais 3,47 milijonai) [4]. Šie skaičiai tik įrodo reikšmingai didėjantį aktualumą populiacijoje. Negana to, tyrimai rodo, jog pasyvūs žmonės yra linkę į didesnį sergamumą(cukriniu diabetu, širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, depresija, imuninės, endokrininės, medžiagų apykaitos, raumenų ir stuburo sistemų ligomis), trumpesnę gyvenimo trukmę [5–7].

Nustatyta, kad pasaulyje tik 20% populiacijos yra pakankamai aktyvūs [8]. Ši žmonių grupė gali pasigirti geresne nuotaika ir gyvenimo kokybe, didesniu pasitikėjimu savimi [9,10]. Taip pat anot šaltinių, aktyviai sportuojantys asmenys pasiekia geresnių mokymosi rezultatų, yra labiau motyvuoti, rečiau skundžiasi lėtinėmis ligomis, greičiau išsikapsto iš stresinių situacijų ir tiesiog yra sveikesni [11]. Keletas mokslinių straipsnių ištyrė, kad egzistuoja ryšys tarp fizinio aktyvumo ir pasitenkinimo gyvenimu studentų ir jaunų suaugusiųjų tarpe [10].

Jauniems žmonėms tai turėtų būti itin reikšminga, tačiau mažas fizinis aktyvumas, ypač studentų tarpe, išlieka viena iš reikšmingiausių sveikatos problemų [12]. Dėl didėjančių akademinių reikalavimų, studentai verčiami vis daugiau laiko skirti protiniam darbui ir dėl to mažiau laiko lieka fiziniam aktyvumui. Lietuvos universitetų studentai dėl sveikatos stengiasi daug mažiau, nors supranta, kad visos sveikatingumo priemonės yra vienodai svarbios kuriant sveiką gyvenseną [7].  Studentų tarpe dėl laiko stygiaus pasitaiko abiejų tipų žmonių, fiziškai aktyvių ir pasyvių. Todėl įdomu įvertinti fizinio aktyvumo sąsają su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto trečio kurso medicinos studentų mokymosi procesu ir rezultatais.


Turinys

 • 1. SANTRAUKA3
 • 2. ĮVADAS4
 • 3. TIKSLAS IR UŽDAVINIAI5
 • 4. LITERATŪROS APŽVALGA6
 • 4.1 Fizinis aktyvumas6
 • 4.2 Fizinio aktyvumo ypatumai7
 • 4.3 Fizinio aktyvumo sąsaja su mokymosi procesu ir rezultatais8
 • 5. TYRIMO METODIKA9
 • 6. REZULTATAI IR JŲ APTARIMAS10
 • 6.1 Fizinio aktyvumo ypatumai10
 • 6.2 Fizinio aktyvumo sąsaja su mokymosi procesu12
 • 6.3 Fiziškai aktyvių ir neaktyvių tiriamųjų mokymosi rezultatų palyginimas13
 • 7. IŠVADOS15
 • 8. REKOMENDACIJOS16
 • 9. LITERATŪROS SĄRAŠAS17
 • 10. PRIEDAS20
 • 10.1 Anketa20

Reziumė

Autorius
emiilyte
Tipas
Referatas
Dalykas
Medicina
Kaina
€2.93
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Bir 2, 2020
Publikuotas
2020 m.
Apimtis
21 psl.

Susiję darbai

Fizinis aktyvumas ir sveikata

Medicina Referatas 2013 m. lilijana
Fizinis aktyvumas - yra labai svarbus gerinant ir stiprinant žmogaus sveikatą bei mažinant riziką susirgti lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis. Judėjimo aktyvumo ir jo įtakos...

Mokymo plano sudarymas

Medicina Referatas 2014 m. utopia
Mokymo plano sudarymas reabilitacijos pacientui pagal duotą/sugalvotą situaciją. Paciento įvertinimas, reabilitacijos planavimas, veikla.

Fizinio aktyvumo programa

Medicina Prezentacija 2015 m. kulbyte666
ši prezentacija skirta darba fiziologijos paskaitai. pagal pateiktą diagnozę (šiuo atveju - ostoporozė 65 metų moteriai) sudarytas fizinio aktyvumo planas. skaidrėse paminėta kaip...