Referatas apie intelektą

10 psl. / 2556 žod.

Ištrauka

Intelektas pradėtas tyrinėti XIXa. pabaigoje. Buvo pastebėta, kad žmonės stipriai skiriasi tarpusavyje įviairiausių problemų sprendimo greičiu, kokybe, gabumais. Taip pradėta tirti ir analizuoti intelekto svarbą, jo matavimo būdus.

Psichologai iki šių dienų nesutaria, ką reikėtų laikyti intelektu. Viena ryški linija vienijanti daugelį apibrėžimų, kalbant apie intelektą, taikoma į žmogaus gudrumą, protingumą, gebėjimą spręsti problemas, perprasti dalykus.

Tačiau tokie mokslininkai, kaip Snyderman, Rothman, Sternberg, Conway, Ketron, Bernstein intelektą sieja ne tik su proto galia, bet mato intelektą, kaip žymiai platesnę sąvoką. Šalia proto gabumų neretai kalbama ir apie emocinį stabilumą, gebėjimą dorotis su stresinėmis situacijomis. Negana to, kai kuriuose apibrėžimuose galima rasti minimus ir socialinius sugebėjimus, motyvaciją, charakterį bei regėjimo aštrumą. Matoma, kad intelekto sąvoka apima kur kas plačiau nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Problema, su kuria susiduriama norint kalbėti apie intelektą, tai nesutarimas dėl vieno intelekto apibrėžimo. V. P. Zinčenko teigimu, egzistuoja per 70 intelekto apibrėžimų.


Literatūros sąrašas

Literatūra

Furst, M. psichologija. V.: Lumen leidykla, 1998.

Gage, N. L., Berliner, D. C. Pedagoginė psichologija. V.: Alma littera. 1994

Jusienė, R., Laurinavičius, A. Psichologija. V.: Mykolo Romerio universitetas, 2007. Mayers, D. S. Psichologija. Poligrafija ir informatika, 2000; 2008.


Reziumė

Autorius
Citrinaaa
Tipas
Referatas
Dalykas
Psichologija
Kaina
€2.41
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Bal 1, 2022
Publikuotas
2021 m.
Apimtis
10 psl.

Susiję darbai

Analizė apie patyčias mokykloje

Psichologija Referatas evelina
Lietuvoje, kaip ir užsienio šalyse, vis drąsiau prabylama apie patyčias ugdymo įstaigose. Prabylama apie tai, kad ši bėda jau įleido šaknis ir nenuspėjamai...

Intelektas: apibrėžimas, struktūra, testas

Psichologija Referatas eivina
Žmogui yra būdinga siekti spręsti iškilusias problemas bei veržtis į sėkmę. Kad šios pastangos būtų vaisingos, reikia žinių ir protinių sugebėjimų. Pirmoji sąlyga...

Intelekto referatas

Psichologija Referatas 2012 m. recapa
INTELEKTAS. Intelekto referatas. Psichologija. Įvadas, intelekto samprata, jo struktūra, įgimti gebėjimai ir aplinkos įtaka, intelekto matavimas, išvados, literatūros sąrašas.

Išsamus savianalizės referatas

Psichologija Referatas 2017 m. vtamluk
Išsamiai atlikta ir aprašytas savianalizė apie save (puikiai pamokoms ar paskaitoms galite ir kaip sau pritaikyti, nes tai labai universalus dalykas). darbas įvertintas...

Vaikų emocinio intelekto ugdymas

Psichologija Referatas 2010 m. sarmi
Vyrauja įvairūs stereotipai, o kai kurios socialinės normos pernelyg apriboja emocijų raišką. Klaidinančios nuostatos gali pakenkti vaiko asmenybės raidai bei suformuoti ydingus santykius...